» Extensa

Extensa

Dodał: Maciek 'starlift' Dzierżek

Extensa
9.00
7.9
Ocena użytkowników
Średnia z 29 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Extensa
Autor: Jacek Dukaj
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Miejsce wydania: Kraków
Data wydania: wrzesień 2002
Liczba stron: 164
Oprawa: miękka
Format: 123 × 197 mm
Seria wydawnicza: Proza
ISBN-10: 83-08-03286-9
Cena: 25,00 zł

Powieść kultowego autora sf młodego pokolenia, Jacka Dukaja (ur. 1974), skierowana jest nie tylko do koneserów gatunku, zwolenników fantastyki awangardowej i eksperymentalnej.

Akcja książki rozgrywa się w Zielonym Kraju. Równiny, stada koni i samotne rancza nie powinny jednak nikogo zmylić – Extensa opowiada o świecie z dalekiej przyszłości, ocalałym z nieokreślonego kataklizmu. To miejsce, w którym żywi obcują z umarłymi, a czary i ezoteryka są na porządku dziennym. Nie nazwany z imienia bohater trafia przypadkowo do Bartłomieja – astronoma, który posiadł tajemnicę nieśmiertelności – i odkrywa w sobie zainteresowanie gwiazdami. Po kilku latach studiowania tajemnic nieba otrzymuje w darze od swego mistrza zdolność jednoczesnej egzystencji w dwóch przestrzeniach.

Komentarze

string(15) ""

Nyx Ro
   
Ocena:
+1
Język w jakim pisze Dukaj jest fenomenalny. Nie obchodzi cię o czym pisze. Chcesz żeby pisał dalej, bo każde przeczytane zdanie wciąga cię bardziej, i bardziej.
Jednak 'naukowa gadka' z książki jest nie dla wszystkich. I nie dla mnie.... a strony słów, których znaczenia nie rozumiem, i jakoś dziwnie mnie nie obchodzą, jednak obniżają wartość książki.
27-01-2009 20:39
Benton
   
Ocena:
0
Wiem...fani twórczości p. Dukaja będą chcieli mnie ubić, ale dla mnie Extensa to bełkot...
Być może p. Dukaj jest pisarzem wybitnym, ale ten utwór skutecznie mnie zniechęcił do tego, by poznać lepiej pozostałe tytuły jego autorstwa.
Od początku do końca wiało nudą...
03-08-2010 23:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.