» Eragon

Eragon

Dodał: Paweł 'Ausir' Dembowski

Eragon
5.25
Ocena użytkowników
Średnia z 16 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Eragon (Eragon)
Cykl: Dziedzictwo
Tom: 1
Autor: Christopher Paolini
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 27 listopada 2006
Liczba stron: 492
Oprawa: twarda
Format: 155 x 230 mm
ISBN-10: 83-7480-038-0
Cena: 38,50 zł

Specjalne, świąteczne wydanie największego bestselleru fantasy ostatnich lat - Eragona, w twardej oprawie i dużym formacie. Idealny prezent świąteczny!

Christopher Paolini, 19-letni chłopak z Montany jest żywą reklamą tezy, iż szkoła nie jest wcale potrzebna by odnieść sukces. W wieku 15 lat rozpoczął pisanie bestselleru Eragon, ponad 500-stronicowej pierwszej części trylogii fantasy nowej generacji. Rodzice Christophera, skorzystali z doświadczenia jako wydawcy i pierwszy nakład wydrukowali i sprzedali samodzielnie. Książka szybko trafiła do nowojorskiego wydawcy, który wydał ją w twardej oprawie w sierpniu 2003 roku. Tym wydawcą był Alfred.A.Knopf - znane i poważane wydawnictwo amerykańskie. Oto początek historii a obecnie histerii jaka ogarnęła Stany Zjednoczone, Europę i Azję. Eragon stał się światowym bestsellerem, na podstawie którego powstaje już film.

Książka opiera się na znanym starszej generacji czytelników archetypie dorastania młodzieńca, jego dojrzewania , poszukiwania nauczyciela i spełnieniu wyznaczonej przez los, czasem fatum, misji. Eragon - bohater Paoliniego , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z "kamienia" wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.

Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią , która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja - Alagaesii - jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.

Eragon jest pierwszym tomem trylogii Dziedzictwo.

Komentarze


Nucleonic
    Co to ma być?
Ocena:
0
Książka beznadziejna, jak ktoś dużo czyta fantastyki to się co chwila z czymś kojarzy. Utopijna wizja bohatera i durny oklepany temat, gdzie ktoś odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie. Tylko dla małych dzieci, jako pierwsza książka fantasy. Żałuję pieniędzy na to wydanych (właśnie rejestruję się na allegro :>).
03-02-2009 10:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.