» Dżozef

Dżozef

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Tytuł: Dżozef
Autor: Jakub Małecki
Wydawca: W.A.B.
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 12 stycznia 2011
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
Format: 123 x 195 mm
ISBN-13: 978-83-7414-919-8
Cena: 37,90 zł

Dżozef Jakuba Małeckiego to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską.
Grzesio Bednar, absolwent szkoły zawodowej na warszawskiej Pradze, spotyka na swej drodze "złych ludzi", którzy łamią mu nos i zabierają telefon. Na domiar złego napuchnięta twarz chłopaka nie podoba się pracodawcy, a dziewczyna nie potrafi zrozumieć, jak można było do niej zaraz po wypadku... nie zadzwonić. Bednar trafia do szpitala. W sali poznaje trójkę mężczyzn, przekraczających smugę cienia. "Kurz" to rzutki biznesmen, "Maruda" jest wiadomo jaki, a "Czwarty" okazuje się bibliofilem i dziwakiem - czyta bez opamiętania książki Josepha Conrada, a kiedy zaczyna gorączkować, dyktuje Grzesiowi tajemniczą opowieść.

Wkrótce szpitalna rzeczywistość zaczyna przypominać świat z koszmaru klaustrofobika. Czyżby demony z majaków "Czwartego"?

Dżozef to pozornie lekka, wakacyjna pocztówka ze szpitala na peryferiach, którą wypełniają męskie Polaków rozmowy. Autor nie szczędzi czytelnikom blokerskich dosadności, często dorzucając szczyptę sarkazmu. Jednocześnie pokazuje, jak literatura przechodzi w rzeczywistość, a bułhakowski Mistrz radzi sobie na Czarodziejskiej Górze XXI wieku.
Tagi: Dżozef | Jakub Małecki


Czytaj również

Wywiad z Jakubem Małeckim
Trudno nic nie pisać
Dżozef - Jakub Małecki
Miejskie jądro ciemności
- recenzja
Inne światy
Dukaj, Małecki, Orbitowski i reszta
- recenzja
Ojciec
...czyli męskie relacje
- recenzja
Ślady
Śladami ludzkich istnień
- recenzja
Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych
Dziesięć twarzy (męskiego) pożądania
- recenzja

Komentarze


~Aneta

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dawno mnie nic tak nie zaskoczyło jak tak książka! Czyta się ją błyskawicznie, wciąga momentalnie. A akcja intryguje i trzyma w napięciu. Bohaterowie są świetni! Grzesiek - dresiarz-filozof, Kurz no i Kozioł Drewniak (ale kreatura!). Polecam "Dżozef" to książka dla każdego!
07-02-2011 14:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.