» Dziewczyna z sąsiedztwa

Dziewczyna z sąsiedztwa

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Dziewczyna z sąsiedztwa
8.50
8.57
Ocena użytkowników
Średnia z 20 głosów
-
Twoja ocena
Dziewczyna z sąsiedztwa - Poltergeist patronem
Tytuł: Dziewczyna z sąsiedztwa (The Girl Next Door)
Autor: Jack Ketchum
Tłumaczenie: Łukasz Dunajski
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 12 listopada 2009
Liczba stron: 300
Oprawa: miękka
Format: 143 x 205 mm
ISBN-13: 978-83-61386-01-8
Cena: 29,90 zł

JACK KETCHUM – DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA – nareszcie w Polsce!


"Wydaje ci się, że wiesz co to ból?"


Tak zaczyna się jedna z najbardziej wstrząsających powieści w historii literatury grozy, szokujące zaproszenie do przedsionka piekła zbudowanego w piwnicy cichego domu na małej ulicy.

Tak zaczyna się opowieść wykraczająca poza granice doznań, które dane ci było doświadczyć do tej pory. Tak zaczyna się...
Dziewczyna z sąsiedztwa Jacka Ketchuma.


Listopad tego roku będzie miesiącem, który zmieni twoje życie. Zrozumiesz, czym jest zło, które tkwi w człowieku, czym jest esencja bólu dana ludzkiej naturze.

W listopadzie nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się jedna z najbardziej kultowych powieści w historii literatury grozy i jedna z najbardziej wstrząsających powieści w historii światowej literatury.

Powieść, która obrosła legendą, a która nigdy jeszcze nie była wydana w Polsce!

Powieść, która wstrząsa, i pozostawia krwawe rany w psychice jeszcze długo po tym, gdy przewrócisz jej ostatnią kartkę... Książka, której nie da się zapomnieć i której nie wypada nie znać...

Dziewczyna z sąsiedztwa (tytuł oryg. The Girl Next Door)


Autorem powieści jest Jack Ketchum, uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych autorów w panteonie literatury grozy.

Wiele powieści Ketchuma już obrosło legendą jako jedne z najbardziej przerażających wizji zła w historii i wiele z nich zostało sfilmowanych. Dziewczyna z sąsiedztwa jest tą najsłynniejszą, od której musisz zacząć swoje spotkanie z autorem. Pod warunkiem, że jesteś w stanie stawić mu czoła...

Zapewne wielu z Was widziało już film The Girl Next Door, nakręcony na podstawie powieści Ketchuma. Wielu uznaje go za wstrząsający... Ale to nic w porównaniu ze skalą terroru, który znajdziecie na kartach książki...

Wstęp do Dziewczyny z sąsiedztwa napisał sam Stephen King, który uznaje Jacka Ketchuma za swojego mistrza i jednego z najlepszych pisarzy w historii powieści grozy. We wstępie autor udowadnia, dlaczego każdy powinien przeczytać tę książkę i dlaczego Dziewczyna z sąsiedztwa już stała się legendą.

Wybrane rekomendacje:


"Dziewczyna z sąsiedztwa jest prawdziwa... w sposób, w jaki większość uznanej literatury nigdy nie będzie. Nie nosi w sobie jedynie obietnicy przerażenia, lecz naprawdę w nie wprawia. Jednak nie można się od niej oderwać; co do tego nie ma wątpliwości. Czytelnik znajdzie tutaj strony, których będzie obawiał się przewrócić, i będzie bał się od nich odwrócić. "
– Stephen King


"Jeżeli pragniesz horroru o wilkołakach, wampirach i strzygach, odłóż grzecznie Dziewczynę z sąsiedztwa na półkę. Ta powieść to horror, ale Jack Ketchum nie straszy nas wymyślnymi demonami. Jego potwory spotykamy codziennie w lustrze. To bowiem horror o najbardziej przerażających potworach, jakie chodzą po Ziemi – ludziach. Jest wstrząsająca, okrutna i długo nie pozwala zasnąć. Ani przejrzeć się w lustrze."
– Robert Ziębiński, Newsweek Polska


"Jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści w historii literatury współczesnej. Pełna przenikającego bólu, obezwładniającego cierpienia i zwierzęcych instynktów, kruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Po lekturze książki, można zwątpić w sens słowa »człowieczeństwo«. Poruszająca historia, do której scenariusz napisało życie!"
– Mariusz Juszczyk, Horror Online


"To realizm sprawa, że ta powieść jest tak przerażająca. Potworami są ludzie, co sprawia, że jeszcze bardziej jest to przerażające... styl pisania Ketchuma różni się od 90% książek, jakie są dziś dostępne na rynku. On nie boi się ryzyka, nigdy nie szuka wykrętów, kiedy się czegoś spodziewasz, to nie następuje... Psychologiczny horror najwyższej klasy."
– Mike Baker, Afraid Magazine


"Bestialski, bezkompromisowy i autentycznie przerażający zjazd bez trzymanki w otchłań ludzkiego zezwierzęcenia. Robaczywe piękno grozy w najczystszej postaci i preludium do wielu nocnych koszmarów."
– Bartłomiej Krawczyk, Danse Macabre


"Czytelnik, nawet pełen odrazy do treści, nie może oderwać wzroku. Książka z całą pewnością nie dla ludzi o słabych nerwach."
– Henry W. Wagner, Cemetery Dance Magazine


"Dziewczyna z sąsiedztwa to jedna z najbardziej wstrząsających i okrutnych historii, jakie dane mi było przeczytać. Tej książki nie zapomnisz do końca życia!"
– Sebastian Drabik, Grabarz Polski


"Książka naprawdę powala. Czytając zaglądasz w otchłań piekielną."
– Edward Bryant, Locus Publications


"Książka, która chwyci was za gardło i ściśnie tak mocno, że nie będziecie mogli krzyczeć. Przerażająco prawdziwa klasyka grozy."
– Łukasz Śmigiel, Magazyn Lśnienie
Tagi: Dziewczyna z sąsiedztwa | Jack Ketchum


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

kilroy
   
Ocena:
0
dobra, tyle treści tu, ale o czym jest ta książka? ;p
27-12-2009 20:45
~agata

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ta książka jest o dziewczynie, nad którą znęca się ciotka (która wzięła pod opiekę ją i jej kaleką siostrę po śmierci rodziców w wypadku samochodowym), jej synowie, a także dzieci z sąsiedztwa. Nikt nie reaguje na zło.
20-01-2010 15:38
matias.none
    Ta książka miażdży!
Ocena:
0
Głównie moją wiarę w ludzi... czytając ją co chwilę zaciskałem pięść! Najbardziej dołuje to, że ta historia jest oparta na faktach. Potrafię zrozumieć to, że te dzieci nie miały takiej świadomości jak dzisiejsi nastolatkowie... no bo niby jak mieli ją kształtować? internet? telewizja? (tak, tak stąd można się dowiedzieć dużo jeśli się chce) Nie. Nie w latach 50-tych ubiegłego wieku. Można było się tylko wzorować na chorej umysłowo matce.
Lektura dla hardkorów!
13-01-2011 20:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.