» Wieści » Dzieła zebrane braci Strugackich zapowiedziane

Dzieła zebrane braci Strugackich zapowiedziane

13-10-2020 08:59 | Radosław 'radomir' Czaja

Dzieła zebrane braci Strugackich zapowiedziane

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało wydanie książki Piknik na skraju drogi i inne utwory Arkadija i Borysa Strugackich. W tomie, który ukaże się 12 listopada, znajdą się utwory: Piknik na skraju drogi, Poniedziałek zaczyna się w środę, Żuk w mrowisku, Trudno być bogiem oraz Miliard lat przed końcem świata.

Opis:

Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele.


Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość - Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia.


Opublikowany w 1972 roku "Piknik na skraju drogi" miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego "Stalker", później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych.


Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Piknik na oboczinie
Tłumaczenie: Rafał Dębski, Irena Piotrowska, Irena Lewandowska, Ewa Skórska
Data wydania: 12 listopada 2020
ISBN: 978-83-8169-377-6
Oprawa: twarda
Format: 150mm x 231mm
Liczba stron: 912
Cena: 75,00 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Piknik na skraju drogi | Borys Strugacki | Arkadij Strugacki


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.