Peter A. Flannery, Decimus Fate i talizman marzeń
» Wieści » Dzieła Stanisława Lema w nowym wydaniu zapowiedziane

Dzieła Stanisława Lema w nowym wydaniu zapowiedziane

04-05-2022 11:02 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Dzieła Stanisława Lema w nowym wydaniu zapowiedziane

25 czerwca nakładem współpracującego z Biblioteką Narodową wydawnictwa Ossolineum ukaże się Pamiętnik znaleziony w wannie i inne utwory autorstwa Stanisława Lema, w którym poza tytułowym tekstem znajdziemy też Kongres futurologiczny oraz zbiory Doskonała próżnia, Wielkość urojona, Prowokacja i Biblioteka XXI wieku.

Zapowiedź:

Trudno wyobrazić sobie literaturę ostatnich kilkudziesięciu lat bez Stanisława Lema. Autor Cyberiady uchodzi za najlepiej znanego na świecie polskiego pisarza, a jego nazwisko często przywoływane jest obok nazwisk najważniejszych twórców dwudziestowiecznej prozy. Dzieła Lema nieustannie budzą zainteresowanie czytelników i są chętnie komentowane przez badaczy. Jego książki – głęboko humanistyczne i poruszające fundamentalne problemy nowoczesnych cywilizacji – stale tłumaczone są na inne języki i inspirują kolejnych twórców.

Opracowana przez Pawła Majewskiego edycja w serii Biblioteka Narodowa ukazuje twórczość Lema z mniej oczywistej strony. Zawiera powieści Kongres futurologiczny i Pamiętnik znaleziony w wannie, a także utwory o charakterze apokryficznym; czytelnicy znajdą tu zbiory Doskonała próżnia, Wielkość urojona, Prowokacja i Biblioteka XXI wieku oraz jedną z najbardziej zaskakujących próz pisarza, Golema XIV.

Tytuł: Pamiętnik znaleziony w wannie
Autor: Stanisław Lem
Wydawca: Ossolineum
Data wydania: 25 czerwca 2022
Liczba stron: 1200
Oprawa: twarda
Format: 120 x 170 mm
ISBN-13: 978-83-66267-78-7
Cena: 57 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Pamiętnik znaleziony w wannie i inne utwory | Stanisław Lem


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Tiszka
   
Ocena:
0

Łocie :O To jedna z takich publikacji, które koniecznie warto mieć.

04-05-2022 12:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.