» Wieści » Dygot Małeckiego powróci w nowym wydaniu

Dygot Małeckiego powróci w nowym wydaniu

29-04-2021 20:55 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Dygot Małeckiego powróci w nowym wydaniu

12 maja nakładem wydawnictwa SQN ukaże się wznowienie Dygotu, wydanej po raz pierwszy w 2015 roku powieści autorstwa Jakuba Małeckiego.

Opis książki:

Polska prowincja to nie tylko piękno natury, sympatie, a nawet miłość między mieszkańcami. Bywa, że trzeba być tam okrutnym i dostosować się do sytuacji. Środowisko wiejskie nie akceptuje także inności, co powoduje dramatyczne wybory i odrzucenie wielu osób. Chłopi i ich rodziny pokazują, jak twardym w życiu trzeba być.

"Dygot" to historia dwóch rodzin: Geldów i Łabendowiczów. Ich drogi przecinają się w niecodzienny sposób. Na dobre wiążą się dzięki namiętności dziewczyny oparzonej przez wybuch granatu i zamkniętego w sobie albinosa. Związek ten skrywa jednak ponurą tajemnicę, która zostanie odkryta dopiero wiele lat później.

Wieś w latach przedwojennych, w trakcie wojny oraz we wczesnym okresie PRL-u to doskonałe pole do rozważań. Jakub Małecki postanowił to wykorzystać i stworzył kapitalną opowieść, łączącą realizm magiczny z nostalgią i grozą istnienia. To pozycja dla osób dojrzałych i nieomijających trudnych tematów.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Dygot | Jakub Małecki


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.