» Wieści » Dwa wznowienia Joe Hilla zapowiedziane

Dwa wznowienia Joe Hilla zapowiedziane

01-05-2021 18:59 | Radosław 'radomir' Czaja

Dwa wznowienia Joe Hilla zapowiedziane

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało wydanie dwóch wznowień utworów Joe Hilla – powieści Rogi oraz zbioru opowiadań zatytułowanego Upiory XX wieku. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisami.

Rogi:

Kiedy wydaje ci się, że opuścił cię nawet Bóg, pamiętaj, że w środku ciebie na pewno został diabeł…

Rok wcześniej Igowi Perrishowi zawalił się cały świat – a miał wiele do stracenia. Bogaty lekkoduch, syn znanego muzyka i brat gwiazdy TV, nie musiał nigdy martwić się o swoją pozycję czy przyszłość. Tym bardziej, że miał przy sobie ukochaną dziewczynę, Merrin Williams, z którą dzielił marzenia i wszystkie wyzwania. Aż do nocy, kiedy została brutalnie zgwałcona i zabita. A on był tego jedynym świadkiem. W rocznicę morderstwa Igowi puszczają hamulce – pije tyle, aż traci nad sobą kontrolę. A rano budzi się z nieprawdopodobnym kacem i… sterczącymi z czoła rogami. Nie są halucynacją ani tworem chorego umysłu zmęczonego żałobą. Ig właśnie dostał zadziwiający prezent, który pozwala mu poznać myśli i sekrety innych ludzi. I wykorzysta go, aby dowiedzieć się, co naprawdę przydarzyło się Merrin. Choć są tacy, co sądzą, że to on, tylko dzięki pieniądzom rodziców, nie odpowiedział dotąd za tę śmierć… No i na koniec pozostanie kluczowe pytanie – jak to właściwie się stało, że Igowi wyrosły rogi? Książka została sfilmowana z Danielem Radcliffe’em w roli głównej!

Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: Horns
Data wydania: 2 czerwca 2021
ISBN: 978-83-8215-478-8
Oprawa: twarda
Format: 145x210 mm
Liczba stron: 448
Cena: 42,90 zł
Rok wydania oryginału: 2010

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę.
Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy.

Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew. Lub ta o mężczyźnie zamkniętym w zalanej krwią piwnicy z zabitymi dziećmi i starym telefonem, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno został odłączony… Upiory XX wieku z pewnością nie umarły. Nie stały się nawet przeszłością.

Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: 20th Century Ghosts
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Data wydania: 15 września 2021
ISBN: 9788382153873
Oprawa: twarda
Format: 150 x 210 mm
Liczba stron: 448
Rok wydania oryginału: 2005

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Katedra
Tagi: Upiory XX wieku | Rogi | Joe Hill


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.