» Wieści » Dwa Wehikuły czasu już w księgarniach

Dwa Wehikuły czasu już w księgarniach

14-09-2021 13:11 | Radosław 'radomir' Czaja

Dwa Wehikuły czasu już w księgarniach

Od dziś w księgarniach znajdziemy dwie nowe pozycje z serii Wehikuł czasu: Osę Erica Franka Russella oraz Ziemia trwa George'a Rippeya Stewarta. Za wydanie obu powieści odpowiada wydawnictwo Rebis – zapraszamy do zapoznania się z ich opisami.

Osa

 Pierwszy polski przekład najsłynniejszej powieści Erica Franka Russella, nominowanej do Nagrody Prometeusza

Od blisko roku Terra prowadzi wojnę z Imperium Syrijskim. Przeciwnik dysponuje lepszym sprzętem i większą liczbą żołnierzy, więc Terranie postanawiają się uciec do szpiegostwa i sabotażu. Osa latająca w aucie może do tego stopnia rozproszyć kierowcę, że ten spowoduje wypadek, więc należy tylko zastosować tę samą taktykę na większą skalę.

Jeden naprawdę sprawny agent działający wśród Syrijczyków może dokonać prawdziwego spustoszenia, wywołać chaos, osłabić morale, zdezorganizować działalność wroga. Tak więc znakomicie wyszkolony James Mowry ląduje na Jaimecu, dziewięćdziesiątej czwartej planecie Imperium, zamieszkanej przez osiemdziesiąt milionów Syrijczyków. Jego zadanie jest proste: stać się osą.

Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Wehikuł czasu
Tytuł oryginału: Wasp
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Data wydania: 14 września 2021
Oprawa: twarda
Liczba stron: 224
Cena: 39,90 zł
Rok wydania oryginału: 1957

Ziemia trwa

Klasyczna powieść nurtu postapokaliptycznego w science fiction, nagrodzona International Fantasy Award w 1951 roku.

Zaliczona do klasyki gatunku gdy tylko ukazała się w 1949 roku i została nagrodzona pierwszą International Fantasy Award, Ziemia trwa dorównuje takim powieściom jak "Ostatni brzeg" Nevila Shute’a czy "Riddley Walker" Russella Hobana, jako jedno z najbardziej sugestywnych i przemyślanych dzieł literatury postapokaliptycznej. Nadal robi wrażenie, a jej wymowa jest wciąż aktualna.

Na Ziemi wybucha pandemia o bezprecedensowej sile, powodująca niemal całkowitą zagładę ludzkości. W rezultacie, gdy cała maszyneria cywilizacji powoli i nieuchronnie zawodzi, nieliczni ocaleli starają się nie stoczyć w otchłań barbarzyństwa...i nie zginąć.

Oto opowieść o jednym z tych ocalałych, Isherwoodzie “Ishu” Williamsie, intelektualiście i samotniku, który podejmuje ponury obowiązek przekazania świadectwa o tym, co może być ostatnimi dniami ludzkości. Wtedy jednak znajduje Em, mądrą i odważną kobietę, która przywraca oszołomionemu Ishowi chęć życia i daje mu nadzieję. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom, rzucając ziarna nowego początku.

Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Wehikuł czasu
Tytuł oryginału: Earth Abides
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Data wydania: 14 września 2021
Oprawa: twarda
Cena: 49,90 zł
Rok wydania oryginału: 1949

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Eric Frank Russell | Wehikuł czasu | Osa | Ziemia trwa | George R. Stewart


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.