» Wieści » Druga Księga zaginionych opowieści już za dwa tygodnie

Druga Księga zaginionych opowieści już za dwa tygodnie

14-03-2023 10:11 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Druga Księga zaginionych opowieści już za dwa tygodnie

Na 31 marca wyznaczono datę premiery drugiej części Księgi zaginionych opowieści, czyli kolejnej książki autorstwa Christophera Tolkiena, poświęconej historii znanego z Władcy Pierścieni Śródziemia.

Opis:

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec.

Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału. Druga część Księgi zaginionych opowieści zawiera historie Berena i Lúthien, Túrina i smoka oraz jedyne pełne opowieści o Naszyjniku Krasnoludów i upadku Gondolinu. Książka przedstawia także źródła całej koncepcji Śródziemia i Valinoru, zaginione opowieści są bowiem zaczątkiem mitów i legend składających się na późniejszy Silmarillion. Osadzone w angielskich przekazach i bogate w angielskie skojarzenia, opowieści te są ujęte w narracyjną ramę wielkiej morskiej podróży na zachód, w którą wyruszył żeglarz Eriol, kierując się ku Tol Eressëi, Samotnej Wyspie, gdzie mieszkali elfowie. Od nich dowiedział się ich prawdziwej historii, ujętej w Zaginionych opowieściach Elfinesse. Można w nich znaleźć najwcześniejsze opisy bogów i elfów, krasnoludów, Balrogów i orków, koncepcje Silmarilów i Dwóch Drzew Valinoru, a także Nargothrondu, Gondolinu, geografii oraz kosmografii tego wymyślonego świata.

Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Rok wydania: 2023
Stron: 468
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 155x230
Tłumacz: Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 31 marca 2023

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Księga zaginionych opowieści | Władca pierścieni | Christopher Tolkien | J.R.R. Tolkien


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.