» Droga (wydanie filmowe)

Droga (wydanie filmowe)

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Droga (wydanie filmowe)
9.09
Ocena użytkowników
Średnia z 17 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Droga (The Road)
Autor: Cormac McCarthy
Tłumaczenie: Robert Sudół
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 27 stycznia 2010
Cena: 29,90 zł

Nowa, filmowa edycja jednej z najważniejszych powieści ostatnich lat.

"Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. Droga to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach."
Jacek Dukaj


Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…
W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość…

Droga – połączenie powieści drogi, powieści przygodowej oraz horroru – jest uznawana za największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Przez wiele tygodni była bestsellerem New York Timesa, przyjęto ją także do Klubu Książki Oprah Winfrey. Oprócz wspomnianej Nagrody Pulitzera została również wyróżniona najstarszą angielską nagrodą w dziedzinie fikcji – The Tait Black Memorial Prize. Obecnie trwają przygotowania do ekranizacji powieści. W jednej z głównych ról ma wystąpić Viggo Mortensen.

Cormac McCarthy (ur. 1933) – amerykański pisarz, scenarzysta, dramaturg. Uważany za jednego z czterech najważniejszych pisarzy USA, często określany jako następca Williama Faulknera. Jest piewcą południowego zachodu Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Meksyku. Jedną z poprzednich powieści McCarthy’ego (To nie jest kraj dla starych ludzi) sfilmowali w 2007 roku bracia Coen (polska premiera w lutym br.), w ekranizacji innej (Rącze konie) wystąpili Matt Damon i Penelope Cruz.
Tagi: Cormac McCarthy | Droga


Czytaj również

Droga - Cormac McCarthy
Apokaliptyczna elegia
- recenzja
Krwawy południk - Cormac McCarthy
Krwawy południk albo Wieczorna łuna na Zachodzie
- recenzja
Strażnik sadu - Cormac McCarthy
Knieja tajemnic
- recenzja
To nie jest kraj dla starych ludzi - Cormac McCarthy
Szary zachód słońca
- recenzja
American Film Festival - podsumowanie
Back from US and A, czyli American Film Festival

Komentarze

string(15) ""

Kluski
    roznice
Ocena:
0
Czy droga wydanie normalne i droga - wydanie książkowe się różnią od siebie treścią? możne ktoś wie. :)
22-12-2010 20:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.