» Diamentowe psy/Turkusowe dni

Diamentowe psy/Turkusowe dni

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Diamentowe psy/Turkusowe dni
7.00
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Diamentowe psy/Turkusowe dni - Poltergeist patronem
Tytuł: Diamentowe psy/Turkusowe dni
Autor: Alastair Reynolds
Tłumaczenie: Piotr Staniewski i Grażyna Grygiel
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 15 kwietnia 2011
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka
Format: 115x185 mm
ISBN-13: 978-83-7480-205-5
Cena: 29,00 zł

W bestsellerach Przestrzeń Objawienia, Migotliwa Wstęga, Arka Odkupienia, Otchłań Rozgrzeszenia i Prefekt Reynolds przedstawia mroczny świat XXVI wieku. Ludzkość, podzieloną na wrogie frakcje, prześladują pozaziemscy drapieżcy, a skrajne odłamy ludzkiej kultury są równie dziwne jak obce cywilizacje.

Jednakże nie wszystko jest posępne i mroczne. Istnieją osoby gotowe podjąć wyzwanie, choćby Richard Swift, apatyczny poszukiwacz przygód z noweli Diamentowe Psy. Stary przyjaciel namawia go na wyprawę do Wieży Krwi – tajemniczej budowli, pod którą leżą kości tych, którzy wcześniej próbowali ją zdobyć. Swift eksploruje Wieżę, ale płaci za to niewyobrażalną cenę: czeka go los okrutniejszy niż śmierć.

Są również bohaterowie gotowi bronić idei, choćby Naqi, młoda uczona z Turkusowych Dni. Czuje się współwinna przypadkowej śmierci swojej siostry, próbuje o tym zapomnieć i poświęca życie badaniu Żonglerów Wzorców – amorficznych, morskich organizmów z planety Turkusowej. Potrafią one magazynować i zmieniać ludzką pamięć. Na planetę przylatuje grupa podająca się za uczonych. Naqi początkowo z nimi współpracuje, mając nadzieję, że uda jej się zniszczyć własną przeszłość. Ma w tym pomóc tajemnicza toksyna, znaleziona jakoby w Wieży Krwi. Ale przeszłość się nie poddaje...
Tagi: Diamentowe psy/Turkusowe dni | Alastair Reynolds


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.