» Wieści » Debiut Dana Simmonsa ponownie w księgarniach

Debiut Dana Simmonsa ponownie w księgarniach

14-04-2021 11:47 | Radosław 'radomir' Czaja

Debiut Dana Simmonsa ponownie w księgarniach

Za sprawą wydawnictwa Vesper na księgarskie półki trafiło dziś wznowienie powieści Pieśń bogini Kali Dana Simmonsa. Zapraszamy do zapoznania się z opisem jego debiutanckiej powieści.

Opis:

Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Miasto, które zdaje się nie kończyć. Tak samo, jak nie kończą się rozległe dzielnice biedoty toczone przez choroby i nieszczęścia ich mieszkańców. Kalkuta przytłacza i onieśmiela, odrzuca i przyciąga jednocześnie.

Robert Luczak, wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego, udaje się tam wraz z żoną i maleńką córeczką. Jego celem jest pozyskanie praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów – Das – przepadł bez wieści kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej patronki miasta, krwawej i okrutnej Kali… bogini bólu i zniszczenia, czasu i śmierci, bezlitosnej pani kosmicznego ładu. Luczak stanie oko w oko z tajemnicami, których poznanie sprowadzi najprawdziwszy horror na niego i jego rodzinę.

Pieśń bogini Kali to nagrodzona World Fantasy Award za rok 1986 debiutancka powieść Dana Simmonsa (Terror, Abominacja, cykl Hyperion) w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba, wzbogacona ilustracjami Macieja Kamudy.

Wydawnictwo: Vesper
Tytuł oryginału: Song of Kali
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Data wydania: 14 kwietnia 2021
ISBN: 978-83-7731-382-4
Oprawa: twarda
Format: 65x235 mm
Liczba stron: 288
Cena: 54,90 zł
Rok wydania oryginału: 1985

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydawcy
Tagi: Dan Simmons | Pieśń bogini Kali


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.