» Wieści » Data premiery wznowienia horroru Dana Simmonsa ujawniona

Data premiery wznowienia horroru Dana Simmonsa ujawniona

|

Data premiery wznowienia horroru Dana Simmonsa ujawniona

Wydawnictwo Vesper oficjalnie potwierdziło, że 12 czerwca bieżącego roku ukaże się wznowienie Trupiej otuchy, wydanej wcześniej w Polsce przez Maga powieści grozy autorstwa dobrze znanego z Hyperiona oraz Terroru Dana Simmonsa. Książka w tłumaczeniu Wojciecha Szypuły będzie miała powiększony format, w jakim wydano też inne dzieła Simmonsa od tego wydawnictwa. Ukaże się ona w twardej oprawie, a autorem ilustracji okładkowej jest Maciej Kamuda.

Zapowiedź:

Chełmno, rok 1942. Saul Laski jest jednym z tysięcy więźniów nazistowskiego obozu zagłady. Okazuje się jednak, że machina zagłady wprawiona w ruch przez Hitlera to nie jedyne zagrożenie, jakie czeka na niego w obozie. Wpada bowiem w szpony pradawnego Zła, przy którym okrucieństwo SS-manów jest dzieciną igraszką. Saulowi udaje się jednak przeżyć. Przez kolejne niemal 40 lat jego życie podporządkowane jest tropieniu tajemniczych istot, które stoją za najmroczniejszymi wydarzeniami współczesnej historii. Posiadają one niezwykły talent: potrafią wpływać na umysły zwykłych ludzi, manipulować nimi i sterować wedle swoich potrzeb i pragnień, by zaspokajać najmroczniejsze żądze. W końcu jednak popełniają błąd, a Saul w towarzystwie równie zdeterminowanych, żądnych zemsty pomocników wyrusza na krucjatę, ostateczną rozgrywkę z siłami ciemności.

Monumentalna Trupia otucha jest uznawana za jedną z najlepszych powieści Dana Simmonsa (Terror, Piąty Kier, Abominacja, Dzieci nocy, Pieśń bogini Kali). Została nagrodzona między innymi Bram Stoker Award oraz Locus Award. Epicki rozmach, porywająca fabuła, elementy grozy brawurowo wplecione w sensacyjno-przygodową intrygę na tle prawdziwych wydarzeń współczesnej nam historii oraz plejada wielowymiarowych, wyrazistych postaci gwarantują prawdziwie ekscytującą lekturę. Obejmująca dziesięciolecia i rozgrywająca się na kilku kontynentach historia stanowi jedną z najdoskonalszych prób ożywienia wampirzej legendy, zgłębia naturę ludzkiej skłonności do przemocy i analizuje jej wpływ na naszą przyszłość.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Dan Simmons | Trupia otucha


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.