» Wieści » Czy samodzielne powieści mają przyszłość?

Czy samodzielne powieści mają przyszłość?

14-03-2011 12:00 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Czy samodzielne powieści mają przyszłość?
Na stronie SF Signal znalazł się zapis rozmowy na temat przyszłości samodzielnych powieści. Została ona sprowokowana przez coraz większą ilość pojawiających się wielotomowych sag i cykli.
Źródło: SF Signal
Tagi: SF Signal


Czytaj również

Komentarze


malakh
   
Ocena:
0
Dużo w tym prawdy. Idea samodzielnej powieści powoli umiera. Przynajmniej jeżeli chodzi o książki dla szerszego grona odbiorców.

W hard SF czy new weirdzie wciąż powstają stand-alone'y. Ale w głównym nurcie fantasy i SF w najlepszym przypadku pisze się tak, by kolejne części cyklu były częściowo samodzielne.
14-03-2011 18:56
baczko
   
Ocena:
+1
Num. Nie podoba mi się to zjawisko - raz, że autorzy rozciągają niemożliwie przygody, świat etc a dwa, że nie można kupić jednej książki i cieszyć się nią jak zamkniętą całością - trzeba 'kolekcjonować' kolejne tomy.
14-03-2011 20:17
~narsilion

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
jedyny na to sposób to głosować portfelem, ale to coraz trudniejsze, bo coraz mniej autorów tworzy zamknięte całości... w końcu zostanie do wyboru tylko Dukaj albo klasyka fantastyki :D
15-03-2011 11:49
vatomp
   
Ocena:
0
Bo jak się coś przyjmuje i podoba ludziom, to się doi z tego ile się da (a propos rozciągania powieści). Podejrzewam, że to w pewnej mierze także zabiegi wydawniczo-marketingowe. W gruncie rzeczy można by daną 1000 stronicową książkę wydać jako całość, ale po co? (a są takie wydania, bo mam np. Bastion Kinga w formacie b5 i 997 stron, cegła co prawda, ale mimo wszystko czytało się fajnie). Jeśli taką książkę podzieli się na 2 tomy, to wtedy czytelnik zapłaci za 2 produkty, nie za 1, mimo iż jest to całością.
17-03-2011 12:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.