» Człowiek, który gapił się na kozy

Człowiek, który gapił się na kozy

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Człowiek, który gapił się na kozy
7.00
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 3
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Człowiek, który gapił się na kozy - Poltergeist patronem
Tytuł: Człowiek, który gapił się na kozy (The Men Who Stare at Goats)
Autor: Jon Ronson
Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Wydawca: W.A.B.
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 10 lutego 2010
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Format: 130 × 175 mm
ISBN-13: 978-83-7414-730-9
Cena: 39,90 zł

Wojna w Wietnamie. Podpułkownik Jim Channon wpada na pomysł stworzenia nowego modelu żołnierza – superwojownika wyposażonego w nadnaturalne zdolności.

Rok 1983, Arlington w Wirginii. Człowiek w wojskowym mundurze zafrasowany chowa głowę w dłoniach. Znów nie udało mu się przejść przez ścianę. To generał Albert Stubblebine, szef amerykańskiego wywiadu. Ma jeden cel – urzeczywistnić wizje Channona. Udaje mu się do tego przekonać swoich zwierzchników.

Fort Bragg w Karolinie Północnej. W niepozornym szarym budynku stoi stado unieruchomionych kóz. Panuje absolutna cisza – kozom wyrwano języki. W budynku są też mężczyźni. W skupieniu wpatrują się w zwierzęta. I nie robią tego z ciekawości. W tym tajnym laboratorium specjalnie wyselekcjonowani żołnierze trenują… zabijanie wzrokiem.

Jon Ronson, dziennikarz i dokumentalista, postanowił rzucić światło na historię niekonwencjonalnych broni stosowanych przez amerykańską armię. Przed dwa i pół roku szperał w archiwach, gromadził zdjęcia, przemierzył setki kilometrów, dotarł do ludzi, którzy byli zaangażowani w projekt. Wojna z terroryzmem po atakach z 11 września spowodowała, że przypominano sobie o pomysłach Channona. Odpowiednio zmodyfikowane posłużyły do opracowania wymyślnych tortur. Ronson po mistrzowsku żongluje historiami, jakby były elementami wielkiej układanki. Książkę, pełną czarnego humoru, czyta się jak świetnie napisaną powieść.

Bestsellerowa książka, która ujawnia przerażającą prawdę i posłużyła za kanwę filmu z udziałem takich sław aktorskich, jak: George Clooney, Evan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey czy Jude Law. W polskich kinach od lutego 2010 roku.
Tagi: który gapił się na kozy | Człowiek | Jon Ronson


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.