» Czerwień na czerwieni

Czerwień na czerwieni

Dodał: Paweł 'Ausir' Dembowski

Czerwień na czerwieni
9.50
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Czerwień na czerwieni (Krasnoje na krasnom)
Cykl: Odblaski Eterny
Tom: 1
Autor: Wiera Kamsza
Tłumaczenie: Ewa i Eugeniusz Dębscy
Autor okładki: Sławomir Maniak
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Miejsce wydania: Wrocław
Data wydania: 2006
Liczba stron: 536
Oprawa: miękka
Format: 130 x 205 mm
Seria wydawnicza: Behemot
ISBN-10: 83-7384-513-5
Cena: 34,90 zł

Młody książę Richard Ockdell trafia do szkoły zwanej Źrebięcym Okólnikiem, gdzie uczy się historii, szermierki i sztuki wojskowej, marząc o obaleniu znienawidzonych Ollarów i przywróceniu swemu rodowi panowania nad Taligoją. Markiz Rober Epineix ma podobne marzenia, rozpoczyna więc zakulisowe działania zmierzające do zmiany władzy w kraju. Tymczasem Taligoja staje na krawędzi wojny. Los kraju jest w rękach marszałka Roke Alvy - tajemniczego władcy Domu Wiatru, znakomitego szermierza i stratega, który przed laty zabił ojca Richarda, a dziś sprawuje opiekę nad synem dawnego wroga. Czy Richard będzie umiał wybrać między lojalnością wobec rodziny a obowiązkami wobec kraju i patrona?

Czerwień na czerwieni to pierwszy tom znakomitego cyklu fantasy, nawiązująca do symboliki tarota i utrzymana w duchu dumasowskim powieść, w której nie brak barwnie opisanych pojedynków, spisków, wielkich wojen i bitew oraz wątków romansowych.

Wiera Kamsza w 1994 r. zaczęła pracować jako dziennikarka, a momentem zwrotnym w jej karierze był wywiad z Nikiem Pierumowem, dzięki któremu zainteresowała się fantastyką. Nazywana "wschodzącą gwiazdą rosyjskojęzycznej fantastyki", ma na swoim koncie już spory dorobek powieściowy, niezwykle udanie łączący konwencje historycznej powieści przygodowej i klasycznej fantasy.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.