» Wieści » Czarny telefon już w księgarniach

Czarny telefon już w księgarniach

15-06-2022 20:16 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Czarny telefon już w księgarniach

W księgarniach możemy już znaleźć Czarny telefon, wydany przedtem pod nazwą Upiory XX wieku zbiór opowiadań autorstwa Joe Hilla – zmiana nazwy wynika z tego, że już za tydzień do kin trafi film pełnometrażowy w reżyserii Scotta Derricksona oparty na tytułowym opowiadaniu. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros.

Opis:

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon", którego ekranizacja wejdzie do kin już w czerwcu 2022 r.

Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilku chłopców z jego miasteczka. A teraz on obudził się w nieznanej piwnicy… której ściany są pokryte krwią. Na jej środku stoi stary czarny telefon, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno temu został odłączony… Czy z pomocą duchów ofiar psychopaty Jackowi uda się uniknąć śmierci?

Historie, które zyskały uznanie krytyków i uwielbienie ze strony czytelników.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przerażające jak "To" Stephena Kinga, wciągające jak "Stranger Things".

Opowiadania, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew… Zróbcie listę swoich najgorszych koszmarów, bo wkrótce będziecie mogli do nich dołożyć nowe upiorne opowieści!

 

 Tytuł: Czarny telefon
Autor: Joe Hill
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawca: Albatros
Data wydania: 15 czerwca 2022
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka
ISBN-10: 40644707
Cena: 45,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Joe Hill | Czarny telefon


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.