» Wieści » Czarny piasek - darmowa powieść SF

Czarny piasek - darmowa powieść SF

15-06-2012 10:48 | Marcin 'lemon' Łukasiewicz

Czarny piasek - darmowa powieść SF
Iwona Michałowska-Gabrych, tłumaczka znana m.in. z przekładów książek Ayn Rand: Źródło i Atlas zbuntowany oraz 451° Fahrenheita Raya Bradbury'ego, napisała powieść SF, którą udostępnia za darmo na swoim blogu.

To dobra powieść science fiction (…) Jest w niej wszystko: miłość, tajemnica, pościg, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim próba zagospodarowania wielkiego potencjału, jaki kryje w sobie mit gnostycki. Problem w tym, że autorkę stać na więcej. Pisze ostrożnie, zbyt ostrożnie, jakby bała się powiedzieć za dużo.
Łukasz Orbitowski

Pokłady autorskiej odwagi i sposób zawiązania intrygi z całą pewnością zasługują na uwagę.
Nie jest to ani „bajka dla dzieci”, ani powieść dla dorosłych; ani nie fantastyka (w rozumieniu literatury konwencji), ani nie realistyczna powieść współczesna. (…) Predrag opuszczony przez ojca, jego wściekło-smutna matka, ciotka Albina, sam Albin nawet – to są portrety jak najbardziej ciekawe. A jednocześnie sposób ich podania jest „bajkowy”, wynikający z innych tradycji niż proza stricte realistyczna.

Michał Cetnarowski

Losy sfrustrowanego nauczyciela, autystycznego chłopca i jego kolegi tyrana splatają się z katastrofalnym skutkiem dla nich wszystkich i dla całego świata. A jednak… może jest jeszcze nadzieja?

Jeśli macie ochotę poznać szczegóły tej rozgrywki, klikajcie w wybrany link i odlatujcie z Heliodorem Trybikiem. Godspeed!


Czarny piasek
[PDF] [EPUB] [MOBI]
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: mutancik - blog autorki
Tagi: Iwona Michałowska-Gabrych | Czarny piasek


Czytaj również

Perramus. W płaszczu zapomnienia
Komiks, by nie zapomnieć
- recenzja
Mity Cthulhu
Dla wyznawców i adeptów
- recenzja
Mort Cinder
Jak feniks z poiołów
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.