» Czarnoksiężnik z Archipelagu

Czarnoksiężnik z Archipelagu

Dodała: dircemari

Czarnoksiężnik z Archipelagu
8.32
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Czarnoksiężnik z Archipelagu (A Wizard of Earthsea)
Cykl: Ziemiomorze
Tom: 1
Autor: Ursula K. Le Guin
Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 4 listopada 2010
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
ISBN-13: 978-83-7648-457-0
Cena: 29,90 zł

Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w dojrzałość. Jest to, wreszcie, przypowieść o tym, jak – nie czując upadlającego strachu – pogodzić się z myślą o śmierci.

Czarnoksiężnik z Archipelagu to pierwsza część czterotomowego cyklu Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin, przez znawców zgodnie obwołanego arcydziełem światowej literatury fantasy.

"Saga o Ziemiomorzu to nic innego jak opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, a też zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin."
Wysokie obcasy

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Przez znawców i miłośników fantasy jest wymieniana jednym tchem obok Johna Ronalda Reula Tolkiena i Andrzeja Sapkowskiego. Jej utwory stały się klasyką nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej, analizowany, poddawany badaniom literackim, antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów dla wykonawców muzyki. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą i Hugo na czele. Od 1958 mieszka Portland w stanie Oregon.
Tagi: Czarnoksiężnik z Archipelagu | Ursula K. Le Guin | Ziemiomorze


Czytaj również

Ziemiomorze
Alternatywa dla Tolkiena
- recenzja
Czarnoksiężnik z archipelagu
Magiczna podróż do Ziemiomorza
- recenzja
Ziemiomorze
Znać trzeba i basta!
- recenzja
Inny wiatr - Ursula K. Le Guin
Piąty tom trylogii
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.