Shop Gracz
» Wieści » Czarne Słońce od Maga już w sprzedaży

Czarne Słońce od Maga już w sprzedaży

23-11-2022 13:38 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Czarne Słońce od Maga już w sprzedaży

W księgarniach możemy już znaleźć Czarne słońce, wydaną w 2020 roku powieść fantastyczną inspirowaną różnymi kulturami Ameryki prekolumbijskiej autorstwa Rebecci Roanhorse. Książka ukazała się w Polsce za sprawą wydawnictwa Mag i została objęta patronatem naszego serwisu – zachęcamy do zapoznania się z jej zarysem fabuły.

Opis:

Bóg powróci
Gdy ziemia i niebo spotkają się
Pod czarnym słońcem

W świętym mieście Tova zimowe przesilenie jest zwykle czasem świętowania i odnowy, lecz w tym roku zbiega się ono z zaćmieniem słońca, rzadkim zjawiskiem, które zdaniem Kapłanki Słońca zaburza równowagę świata.


Tymczasem z odległego miasta wypływa statek, który ma zawinąć do Tovy w przeddzień zaćmienia. Jego kapitan, Xiala, jest zhańbioną Teekijką, której pieśń ma moc uspokajania morza i wypaczania ludzkich umysłów. Ma ona dostarczyć do Tovy pasażera. Jest nim niegroźny, młody mężczyzna imieniem Serapio, z opaską na oczach, ciałem poznaczonym bliznami i przeznaczeniem, które musi wypełnić. Xiala wie jednak, że ludzie, o których mówi się, że są „niegroźni”, zwykle okazują się potworami.


W swej powieści pełnej niezapomnianych postaci Rebecca Roanhorse stworzyła „doskonały świat, który otwiera przed czytelnikiem cały wachlarz ludzkich cnót i występków” (Ken Liu, autor nagradzanego cyklu Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu).


Ta epicka przygoda to opowieść o upadku władzy i walce jednostek z własną, bolesną przeszłością. To „absolutnie fantastyczny” (S.A. Chakraborty, autorka bestsellera Miasto mosiądzu) początek jednego z najbardziej oryginalnych cyklów dekady.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Rebecca Roanhorse | Czarne Słońce


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.