» Czarna szabla

Czarna szabla

Dodał: Piotr 'Nitro_Junkie' Wojciechowski

Czarna szabla
6.5
7.66
Ocena użytkowników
Średnia z 16 głosów
-
Twoja ocena
Czarna szabla - Poltergeist patronem
Tytuł: Czarna szabla
Autor: Jacek Komuda
Autor okładki: Hubert Czajkowski, Piotr Cieśliński
Autor ilustracji: Hubert Czajkowski
Wydawca: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Data wydania: 12 marca 2007
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Seria wydawnicza: Bestsellery polskiej fantastyki
ISBN-13: 978-83-60505-32-8
Cena: 28,95 zł

Czarna szabla to biała broń do mokrej roboty oraz tytuł najnowszej książki Jacka Komudy.

W świecie Czarnej szabli kocha się na zabój. Walczy na śmierć i życie. W głowie buzuje spieniona sarmacka łacina, w uszach - o ile nie podgolono ich na sejmiku - słychać świst szabli, a w ustach czuć smak wina i świeżo przelanej krwi.

W najnowszej książce Komudy powraca znany już Czytelnikom Jacek Dydyński, stolnikowic zwany w Ziemi sanockiej "Jackiem nad Jackami". Szlachcic, który przewija się przez karty XVII-wiecznej historii zajazdów, procesów i zwad. To postać autentyczna, malownicza i honorowa, a w opowiadaniach Komudy - co wynika z natury "szabli do wynajęcia" - uwikłana w waśnie sąsiedzkie, spory religijne i wojny prywatne, wśród których nie brakuje romansu.

Komentarze


16824

Użytkownik niezarejestrowany
    Nie mogę się doczekać!!!
Ocena:
0
Śmiem twierdzić, iż Jacek Komuda jest lepszy od Sienkiewicza, ponieważ autor trylogii skupia się na Polakach, ich problemach, etc.- wszak pisze ku okrzepieniu serc. Zaś Jacek Komuda nie ucieka od autentyzmu, pokazuje konfliktową XVII wieczną Polskę z różnych perspektyw.
04-03-2007 18:11
~gen_Patton

Użytkownik niezarejestrowany
    Fabryka znowu zachowała się niezbyt elegancko
Ocena:
0
Dlaczego? Na pięć opowiadań trzy to przedruki: dwa z "Opowieści z..." i jedno z "Niech żyje Polska..." tom 1. Odgrzewane kluchy, owszem kluchy bardzo dobrej jakości, ale nie tak powinno się postępować. Fabryka Słów staje się powoli kolejnym odcinaczem kuponów. Trochę smutno i żal, ale nadrabiają bardzo udanymi nowymi wydawnictwami.
01-04-2007 12:00
Nyx Ro
   
Ocena:
0
znów trafiłam na zbiór opowiadań. Szczerze nienawidzę takich niespodzianek. Chyba jedyne zbiory opowiadań jakie lubię i skończyłam z przyjemnością to te Grzędowicza.
29-11-2009 20:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.