» Wieści » Cyberpunkowe dziewczyny w księganiach

Cyberpunkowe dziewczyny w księganiach

16-11-2020 13:55 | Radosław 'radomir' Czaja

Cyberpunkowe dziewczyny w księganiach

Od kilku dni w księgarniach dostępna jest antologia Cyberpunk girls. Opowiadania. Książkę wydało wydawnictwo Uroboros – zapraszamy do zapoznania się z jej opisem.

Opis:

Cyberpunk Girls. Opowiadania to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

Keira

Pandemia wcale się nie skończyła, ale rozciągnęła w czasie tak bardzo, że nauczyliśmy się z nią żyć, a przynajmniej zbyt szybko nie umierać. Nieustanne obostrzenia, nakazy i zakazy sprawiły, że świat się zmienił. Ale jak? Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.

Rita

Stany Zjednoczone po ataku, inwazji, ekspansji i odparciu obcych Termeszów budujących tajemnicze struktury Kopca. Rita McGee prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych porwań małych dzieci. Tajemniczych, bo dzieci chętnie wychodziły z przedszkola z fałszywym opiekunem. By dotrzeć do przestępcy, policjantka będzie musiała skorzystać z pomocy  soreniczki, wykorzystującej technologię obcych.

Tyana

Świat, w którym każdy nosi maskę. Dosłownie. Tyana w króliczej masce jest kurierką, najczęściej przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zwyczajnego zlecenia odkrywa pewne załamanie, szczelinę i podąża jej tropem. Czy każdą tajemnicę zawsze należy odkryć?

Amber

Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?

Rubble

Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.

Tytuł: Cyberpunk Girls
Autor: Raduchowska Martyna, Rolska Jagna, Suchocka Agata, Chodorowska Krystyna, Kucenty Magdalena, Panika Gabriela
Wydawca: Uroboros
Data wydania: 12 listopada 2020
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka
Format: 135 x 202 mm
ISBN-13: 978-83-280-8335-6
Cena: 40 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona Wydawnictwa Uroboros na Facebooku
Tagi: Cyberpunk Girls | Wydawnictwo Uroboros


Czytaj również

Instytut
Miało nie być o nastolatkach, a jest
- recenzja
Nomen Omen
Ruda niezdarność atakuje!
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.