» Coś się kończy, coś się zaczyna

Coś się kończy, coś się zaczyna

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Tytuł: Coś się kończy, coś się zaczyna
Autor: Andrzej Sapkowski
Wydawca: superNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: grudzień 2000
Liczba stron: 300
Oprawa: miękka
Format: 120 x 195 mm
ISBN-10: 83-7054-144-5
Cena: 32,00 zł

Alternatywne zakończenie sagi o wiedźminie.
Magia, czarownice i kosmiczne bitwy.
Koty, koty, po trzykroć koty!

Sapkowski ma fenomenalny dar narracji, wymyślania sensacyjnych wydarzeń, tworzenia sugestywnego nastroju, stopniowania napięcia. Tudzież błyskotliwe, z lekka cyniczne poczucie humoru: trzeźwiące, pozwalające tropić mniej lub bardziej zakamuflowane kpinki, odniesienia, cytaty.
Wśród licznych talentów Andrzeja Sapkowskiego jednym z najbardziej olśniewających jest umiejętność jasnego i klarownego przedstawiania rozmaitych machanizmów życia: psychologicznych, społecznych. Także mechanizmu historii.

'Polityka'

Komentarze


~Bonhart

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Z tego zbioru opowiadań polecam opowiadanie "Coś się kończy coś się zaczyna" i "Droga, z której się nie wraca". Pierwsze jest alternatywnym zakończeniem piątej części sagi a druga jest ciekawym opowiadaniem gdzie akcja toczy się w pobliżu gór Amell.
14-11-2006 12:19
Nyx Ro
   
Ocena:
0
Cholera, ~Bonhart, jeśli wysiliłeś się na tyle, żeby tę książkę przeczytać, to powinieneś wiedzieć, że "Coś się kończy..." nie jest alternatywnym zakończeniem! A jeśli ograniczyłeś się jedynie do przeczytania tego co wydawnictwo nabazgrało na okładce, to nie powinieneś się wypowiadać.
19-01-2009 13:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.