» Wieści » Conan powróci w przyszłym tygodniu

Conan powróci w przyszłym tygodniu

|

Conan powróci w przyszłym tygodniu

Wydawnictwo Vesper potwierdziło, że już za kilka dni odbędzie się oficjalna premiera nowego wydania przygód Conana Barbarzyńcy, który powróci za sprawą zbioru Conan. Księga pierwsza autorstwa Roberta E. Howarda. Znajdziemy w nim czternaście ułożonych chronologicznie opowiadań, w których przedstawiono wczesne losy Conana, a na Księgę drugą nie będziemy musieli długo czekać, bo ma ona trafić do sprzedaży już w kwietniu.

Zapowiedź:

Wśród zapomnianych i mrocznych krain, w których pradawna magia łączy się z nieposkromioną przemocą, a rządzone przez bezwzględnych, despotycznych władców potężne imperia wzrastają i upadają, przytłoczone własną dekadencją i pychą… gdzie na pustkowiach i w zapomnianych ruinach grasują potwory… narodził się człowiek, który stał się synonimem siły oraz odwagi. Conan z Cimmerii – niezrównany wojownik, barbarzyńca walczący w imię własnej chwały i sprawiedliwości w okrutnym, brutalnym świecie ery hyboryjskiej.

Cimmeryjczyk zyskał miano niepokornego śmiałka zdolnego do stawienia czoła najbardziej przerażającym wyzwaniom. Jego nadludzka siła i wyjątkowa biegłość w posługiwania się bronią czynią go niemal niepokonanym. Mimo swojej brutalności Conan, walcząc z okrutnymi wrogami i tyranią, jest postacią kierującą się kodeksem moralnym. Cechuje go też charakterystyczna życiowa inteligencja, skrywana pod fasadą prostolinijnego barbarzyńcy. Motywacją Conana jest pragnienie wolności, niezależności i swobodnego kształtowania własnego losu.

Conan mieczem i sprytem wyrąbał sobie drogę na sam szczyt panteonu heroic fantasy, i to niezależnie od roli, w jaką się wcielał: awanturnika, złodzieja, pirata, poszukiwacza przygód, dowódcy armii, a w końcu i króla. Stworzona przez Roberta E. Howarda już niemal sto lat temu postać Conana stała się ikoną popkultury i archetypem wojownika, ubóstwianym przez kolejne pokolenia miłośników fantastyki.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Niniejszy bogato ilustrowany, wzbogacony o mapy tom zawiera czternaście ułożonych chronologicznie opowiadań, dzięki którym poznajemy wczesne losy Conana: „Córka lodowego olbrzyma”, „Wieża słonia”, „Bóg w amforze”, „Łotrzy w domu”, „Czarny kolos”, „Stalowe cienie pod księżycem”, „Królowa Czarnego Wybrzeża”, „Wiedźma się narodzi”, „Xuthal nocą”, „Diabeł w stali”, „Ludożercy z Zambouli”, „Ludzie czarnego kręgu”, „Kotlina zaginionych kobiet” oraz „Sadzawka czarnych ludzi”. Całość uzupełnia posłowie tłumacza Tomasza Nowaka.

Tytuł: Conan. Księga pierwsza
Cykl: Conan
Autor: Robert E. Howard
Tłumaczenie: Tomasz Nowak
Autor ilustracji: Michał Loranc, Celes Design
Wydawca: Vesper
Data wydania: 26 marca 2024
Liczba stron: 768
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788377314722
Cena: 89,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Conan. Księga pierwsza | Conan Barbarzyńca | Conan | Robert E. Howard


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.