» Wieści » Conan. Księga pierwsza już w sprzedaży

Conan. Księga pierwsza już w sprzedaży

|

Conan. Księga pierwsza już w sprzedaży

Dziś jest oficjalna premiera Conana. Księgi pierwszej autorstwa Roberta E. Howarda, w której znajdziemy czternaście ułożonych chronologicznie opowiadań przedstawiających wczesne losy Conana Barbarzyńcy. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Vesper, a na Księgę drugą nie będziemy musieli długo czekać, bo ma ona trafić do sprzedaży już w kwietniu.

Opis książki:

Wśród zapomnianych i mrocznych krain, w których pradawna magia łączy się z nieposkromioną przemocą, a rządzone przez bezwzględnych, despotycznych władców potężne imperia wzrastają i upadają, przytłoczone własną dekadencją i pychą… gdzie na pustkowiach i w zapomnianych ruinach grasują potwory… narodził się człowiek, który stał się synonimem siły oraz odwagi. Conan z Cimmerii – niezrównany wojownik, barbarzyńca walczący w imię własnej chwały i sprawiedliwości w okrutnym, brutalnym świecie ery hyboryjskiej.

Cimmeryjczyk zyskał miano niepokornego śmiałka zdolnego do stawienia czoła najbardziej przerażającym wyzwaniom. Jego nadludzka siła i wyjątkowa biegłość w posługiwania się bronią czynią go niemal niepokonanym. Mimo swojej brutalności Conan, walcząc z okrutnymi wrogami i tyranią, jest postacią kierującą się kodeksem moralnym. Cechuje go też charakterystyczna życiowa inteligencja, skrywana pod fasadą prostolinijnego barbarzyńcy. Motywacją Conana jest pragnienie wolności, niezależności i swobodnego kształtowania własnego losu.

Conan mieczem i sprytem wyrąbał sobie drogę na sam szczyt panteonu heroic fantasy, i to niezależnie od roli, w jaką się wcielał: awanturnika, złodzieja, pirata, poszukiwacza przygód, dowódcy armii, a w końcu i króla. Stworzona przez Roberta E. Howarda już niemal sto lat temu postać Conana stała się ikoną popkultury i archetypem wojownika, ubóstwianym przez kolejne pokolenia miłośników fantastyki.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Niniejszy bogato ilustrowany, wzbogacony o mapy tom zawiera czternaście ułożonych chronologicznie opowiadań, dzięki którym poznajemy wczesne losy Conana: „Córka lodowego olbrzyma”, „Wieża słonia”, „Bóg w amforze”, „Łotrzy w domu”, „Czarny kolos”, „Stalowe cienie pod księżycem”, „Królowa Czarnego Wybrzeża”, „Wiedźma się narodzi”, „Xuthal nocą”, „Diabeł w stali”, „Ludożercy z Zambouli”, „Ludzie czarnego kręgu”, „Kotlina zaginionych kobiet” oraz „Sadzawka czarnych ludzi”. Całość uzupełnia posłowie tłumacza Tomasza Nowaka.

Tytuł: Conan. Księga pierwsza
Cykl: Conan
Autor: Robert E. Howard
Tłumaczenie: Tomasz Nowak
Autor ilustracji: Michał Loranc, Celes Design
Wydawca: Vesper
Data wydania: 26 marca 2024
Liczba stron: 768
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788377314722
Cena: 89,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Conan. Księga pierwsza | Conan Barbarzyńca | Conan | Robert E. Howard


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.