» Cień i kość

Cień i kość

Dodał: Marcin 'lemon' Łukasiewicz

Cień i kość
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Cień i kość (Shadow and Bone)
Cykl: Grisza
Tom: 1
Autor: Leigh Bardugo
Tłumaczenie: Anna Pochłódka-Wątorek
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 5 lipca 2013
Oprawa: miękka
Format: 143x205 mm
ISBN-13: 978-83-61386-32-2
Cena: 38,90 zł

Cień i kość amerykańskiej autorki Leigh Bardugo to jeden z największych bestsellerów młodzieżowego fantasy ostatnich lat. Książka trafiła na listę bestsellerów New York Timesa, prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a prawa do wersji filmowej wykupił sam producent filmów o Harrym Potterze. Cień i kość to pierwszy tom trylogii Grisza, która urzeka niezwykle barwnym światem i wciągającą miksturą przygód, magii i emocji.

Ravka, niegdyś potężna i dumna, jest dziś otoczona przez wrogów i rozdarta przez Fałdę Cienia: pasmo nieprzeniknionej ciemności, w której czają się przerażające potwory. Niespodziewanie pojawia się nadzieja: samotna, młodziutka uciekinierka jest kimś więcej, niż się wydaje.

Alina Starkow nigdy w niczym nie była dobra. Kiedy jednak pułk, z którym podróżuje przez Fałdę, zostaje zaatakowany, a jej najlepszy przyjaciel Mal odnosi ciężkie rany, Alina musi coś zrobić. Odkrywa w sobie uśpioną moc, która ratuje Malowi życie – moc, która może też okazać się kluczem do wyzwolenia wyniszczonego przez wojnę kraju.

Potęga ma jednak swoją cenę.

Przemocą oderwana od wszystkiego, co jej znane, Alina trafia na dwór królewski, aby uczyć się na Griszę, członkinię władającej magią elity pod wodzą tajemniczego Darklinga.

W tym pełnym przepychu świecie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Podczas gdy światu grozi ciemność, a całe królestwo liczy na nieujarzmioną i nieprzewidywalną moc Aliny, dziewczyna będzie musiała się zmierzyć z sekretami Griszów… i własnego serca.
Tagi: Cień i kość | Leigh Bardugo | Grisza


Czytaj również

Grisza #1. Cień i kość
Fantastyczna czytanka
- recenzja
Cień i kość
W oczekiwaniu na cud
- recenzja
Grisza #3. Zniszczenie i odnowa
Nie taka wielka epopeja
- recenzja
Grisza #2. Oblężenie i nawałnica
Korumpująca władza
- recenzja
Cień i kość
Prosto, lekko, przyjemnie
- recenzja
Szóstka wron
Szóstka wyrzutków
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.