» Cień doskonały

Cień doskonały

Dodał: Marcin 'lemon' Łukasiewicz

Cień doskonały
6.00
5.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Cień doskonały - Poltergeist patronem
Tytuł: Cień doskonały (Perfect Shadow)
Cykl: Anioł Nocy
Autor: Brent Weeks
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 25 maja 2012
Liczba stron: 120
Oprawa: miękka
Format: 135 x 202 mm
ISBN-13: 978-83-7480-246-8
Cena: 19,90 zł

Poznajcie początki historii Durzo Blinta, które zostały opisane w tej oryginalnej mikropowieści. Akcja Cienia doskonałego jest osadzona w świecie trylogii Anioła Nocy, stworzonej przez bestsellerowego autora Brenta Weeksa.

Gaelan Gwiezdny Żar jest farmerem, szczęśliwym w roli męża i ojca; wiedzie żywot ostrożnego, spokojnego i prostego człowieka. Jest także nieśmiertelny i nie ma sobie równych w sztuce wojny. Na przestrzeni stuleci nosił wiele twarzy, żeby ukryć swój dar, ale nie nadaje się na człowieka, który nie rzuca się w oczy – zbyt często zostaje bohaterem i jego imiona przechodzą do legendy: Acaelus Thorne, Yric Czarny, Hrothan Żelaznoręki, Tal Drakkan, Rebus Zwinny.

Gaelan zostaje zmuszony do przyjęcia zlecenia od pięknej kurtyzany, a zarazem władczyni świata przestępczego, Gwinvere Kireny, polegającego na zlikwidowaniu najlepszych zabójców świata. Wtedy okazuje się, że wiedza, którą posiadł, może zniszczyć wszystko, w co dotąd wierzył.
Tagi: Cień doskonały | Brent Weeks | Anioł Nocy


Czytaj również

Cień doskonały - Brent Weeks
Króciutki cień
- recenzja
Poza Cieniem
Bitwa o wszystko
- recenzja
Czarny Pryzmat
Fantasy w tęczowych kolorach
- recenzja
Na krawędzi cienia
Odwyk od zabijania
- recenzja
Droga Cienia
Wątpliwości młodego zabójcy
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~kaś

Użytkownik niezarejestrowany
    O!
Ocena:
0
Jestem zachwycona
czekam z niecierpliwością :d
04-05-2012 15:39
lifidilin
    juuupi!
Ocena:
0
Mam tylko nadzieję, ze nie będzie zbyt "mikro"...
Nie mogę się doczekać, żeby ją pochłonąć

edit: Po przeczytaniu mogę stwierdzić śmiało, że sie zawiodłam. Kompletnie niewykorzystany potencjał. Durzo tyle przeżył, a tutaj wszystko jest zamieszczone na lekko ponad 100 stronach, gigantyczną czcionką. Jednak narracja jest taka, jak w pozostałych książkach 'Drogi Cienia', a to plus.
02-06-2012 22:15
~Łędina

Użytkownik niezarejestrowany
    Cień doskonały
Ocena:
0
Pewnie patrząc na to chucherko, wiele osób, które czytały poprzednie wydania, zastanawia się, czy warto je zakupywać. Moim zdaniem tak, warto. Pozycja może nie grzeszy sporą zawartością, ale jest dobrym uzupełnieniem do świata "Anioła Nocy". Cena tomiku jest jak najbardziej adekwatna do niego, więc raz w miesiącu warto odpuścić sobie pójście do kina i przeczytać coś interesującego.
11-07-2012 00:31
~moim okiem

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czytając tę "mikro powieść" miałem wrażenie jakbym czytał książkę dla pierwszoklasisty. Nie chodzi mi tu bynajmniej o treść, bo ta na pewno nie jest przeznaczona dla małych dzieci ale czcionkę. Ta po prostu kuła mnie w oczy. Widzę, że MAG chciał uniknąć głupich komentarzy w stylu "20 zł za cienką książeczkę, chyba zgłupieli" i sztucznie powiększył jej obiętość ale nie widzę w tym sensu. Pozycja przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla fanów sagii którzy mają poprzednie wydanie, więc czy książecza kosztowałaby 20, czy 30 zł ci do których jest adresowana i tak by ją kupili. Co do samej książki i jej treści nie mam zastrzeżeń. Rozwiewa tajemnicę jaką jest owiana przeszłość Blinta. Ciekawi mnie w kórym mniejscu umieszczono ten periquel we wznowieniu. Jeśli na początku to może to zniszczyć czytelnikowi powolne odkrywanie tajemnicy kim tak naprawdę jest Durzo, a to w tej sadze uważam za najbardziej miodne :)
11-09-2012 18:36
matias.none
    moim okiem
Ocena:
0
zapomniałem dodać słów kilka o tłumaczeniu. Pani Strzelec tym razem się postarała. Nie trafiłem na żadne zdania o połamanej składni ani na literówki. Choć materiał nie jest zbyt obszerny to bardzo cieszy, że nie zbagatelizowano tego i przygotowano go rzetelnie.
11-09-2012 18:44
~Zen

Użytkownik niezarejestrowany
    cień
Ocena:
0
niestety przez jej rozmiar, a przede wszystkim czcionke zrezygnowałem z zakupu.
22-09-2012 19:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.