» Bractwo Pierścienia

Bractwo Pierścienia

Dodał: Jakub 'Urko' Skurzyński

Bractwo Pierścienia
8.42
Ocena użytkowników
Średnia z 12 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Bractwo Pierścienia (The Fellowship of the Ring) [inne tytuły: Wyprawa, Drużyna Pierścienia]
Cykl: Władca Pierścieni
Tom: I
Autor: J. R. R. Tolkien
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawca: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 2001
Liczba stron: 600
Oprawa: miękka
Format: 125 x 183 mm
ISBN-10: 83-7298-062-4
Cena: 24,00 zł

Pierwsza część słynnego cyklu Tolkiena Władca Pierścieni. Osadzona, jak i pozostałe, w niezwykle oryginalnym świecie, stworzonym dzięki bogactwu i sile wyobraźni autora. Świat tej powieści wciąga i fascynuje, urzeka fikcyjną rzeczywistością, ze stworzoną na jej użytek geografią, historią, kulturą i mitologią.

Nowe wydanie, w okładce filmowej, w nieco zmienionym tłumaczeniu. Nota od Wydawcy. Obecne wydanie Władcy Pierścieni J.R.R.Tolkiena, wbrew woli Tłumacza, lecz za jego zgodą, różni się od poprzedniego wprowadzeniem nazw własnych oraz niektórych terminów dotychczas powszechnie używanych. Celem tego zabiegu było umożliwienie zapoznania się z powieścią Tolkiena tym czytelnikom, widzom oraz graczom, którzy preferują lub przyzwyczaili się do wcześniejszych rozwiązań terminologicznych. Wydawca podkreśla jednocześnie, iż zdecydowana większość propozycji terminologicznych Tłumacza jest mu bliższa. Kunszt i kultura języka oraz bogactwo wyobraźni Jerzego Łozińskiego zostały docenione przez czytelników, którzy nie tylko w nieporównywalnie wyższej liczbie egzemplarzy zakupili naszą wersję, ale także przyznali naszej edycji Władcy Pierścieni Nagrodę SFINKSA 2000.

Komentarze

string(15) ""

Sadyceuszka
   
Ocena:
0
Tolkiena lubię. Wladcę Pierścieni lubię. Ale z pewnością tego tłumaczenia bym nie tknęła więcej.Przeczytałam pierwsze dwa rozdziały i już miałam dość. To wręcz profanacja oryginałów!
26-07-2010 15:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.