» Boży bojownicy

Boży bojownicy

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Boży bojownicy
8.23
Ocena użytkowników
Średnia z 82 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Boży bojownicy
Cykl: Reynevan
Tom: 2
Autor: Andrzej Sapkowski
Wydawca: superNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: październik 2004
Liczba stron: 600
Oprawa: miękka
Format: 120 x 195 mm
ISBN-10: 83-7054-167-4
Cena: 41,00 zł

Rok nastał Pański 1427. Pamiętacie co przyniósł?
Wiosną wonczas, ogłosił papież Marcin V bullę Salvatoris omnium, w której konieczność kolejnej krucjaty przeciw Czechom kacerzom proklamował. W miejsce Orsiniego, który leciwy był i haniebnie nieudolny, obwołał papa Marcin kardynałem i legatem Henryka Beauforta. Beaufort aktywnie bardzo sprawy się ujął. Wnet krucjatę postanowiono, która mieczem i ogniem husyckich apostatów pokarać miała.
Gorące, skwarne było lato roku 1427.

A co, pytacie na to Boży bojownicy?
Cóż, kontynuują oni swoją misję. Po rejzach ich oddziałów pozostają jeno zgliszcza i trupy. Reynevan, medyk z wykształcenia i powołania, bierze udział w krwawych bitwach. Jest wielokrotnie brany w niewolę, ale ze wszystkich opresji wychodzi cało. Z zadziwiającą gorliwością nastają na niego wszyscy: i Inkwizycja, i złowrogi Pomurnik, i pospolici raubritterzy, których nikt nie przekona, że Reynevan nie miał nic wspólnego z napadem na wiozącego znaczną sumę pieniędzy poborcę podatków. A także wyjątkowo nań zawzięty Jan von Biberstein, pan na zamku Stolz, obwiniający Reynevana o zniewolenie jego córki. Pan Jan obiecuje, że napcha gwałciciela prochem i wystrzeli w powietrze.
U boku Bożych bojowników Reynevan walczy za prawdziwą wiarę, mści się za doznane krzywdy, i odnajduje wreszcie miłość swego życia.

Tagi: Boży bojownicy | trylogia husycka | Andrzej Sapkowski


Czytaj również

Boży bojownicy - Andrzej Sapkowski
czyli Śląsk a la Sapek po raz drugi
- recenzja
Kilka słów o retellingach. Część 2
O zamiłowaniu do opowiadania ponownie
Wiedźmin
Rzućże grosz wiedźminowi
- recenzja
Wiedźmin: Gra Przygodowa
Czy warto wyruszyć na szlak?
- recenzja
Wiedźmin (wyd. kolekcjonerskie)
Inna twarz Geralta
- recenzja

Komentarze


~Bonhart

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Książka jest rozwinięciem akcji w Narrenturmie gdzie główny bohater przechodzi na stronę husycką. Tutaj zostaje zadanie - ma wrócić z powrotem do Śląsku i prowadzić rekrutację wśród cywili przeciwko wrogom Czech. Bohater wpada w tarapaty...
14-11-2006 12:23
xantarella
   
Ocena:
0
pomimo czasem męczących opisów książka jest świetna, chociaż uważam że bohater - Reynevan - mógłby być mniej głupiutki i naiwny, porównując np do sukcesu Sapkowskiego czyli Wiedźmina, Geralta nikt nie musiał cały czas ratować, a Reynevan, gdyby i nie Szarlej i Samson niechybnie zginął by już w pierwszej części..
18-11-2012 11:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.