» Boży bojownicy (audiobook)

Boży bojownicy (audiobook)

Dodał: lemon

Boży bojownicy (audiobook)
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Boży bojownicy
Cykl: Trylogia husycka
Tom: 2
Autor: Andrzej Sapkowski
Wydawca: Fonopolis, superNOWA
Data wydania: 6 października 2012
Liczba płyt: 3
Czas trwania (audiobook): 24 godz.
Oprawa: mp3

Rok nastał Pański 1427. Pamiętacie co przyniósł?
Wiosną wonczas, ogłosił papież Marcin V bullę Salvatoris omnium, w której konieczność kolejnej krucjaty przeciw Czechom kacerzom proklamował. W miejsce Orsiniego, który leciwy był i haniebnie nieudolny, obwołał papa Marcin kardynałem i legatem Henryka Beauforta. Beaufort aktywnie bardzo sprawy się ujął. Wnet krucjatę postanowiono, która mieczem i ogniem husyckich apostatów pokarać miała.
Gorące, skwarne było lato roku 1427.


A co, pytacie na to Boży bojownicy?
Cóż, kontynuują oni swoją misję. Po rejzach ich oddziałów pozostają jeno zgliszcza i trupy. Reynevan, medyk z wykształcenia i powołania, bierze udział w krwawych bitwach. Jest wielokrotnie brany w niewolę, ale ze wszystkich opresji wychodzi cało. Z zadziwiającą gorliwością nastają na niego wszyscy: i Inkwizycja, i złowrogi Pomurnik, i pospolici raubritterzy, których nikt nie przekona, że Reynevan nie miał nic wspólnego z napadem na wiozącego znaczną sumę pieniędzy poborcę podatków. A także wyjątkowo nań zawzięty Jan von Biberstein, pan na zamku Stolz, obwiniający Reynevana o zniewolenie jego córki. Pan Jan obiecuje, że napcha gwałciciela prochem i wystrzeli w powietrze. U boku Bożych bojowników Reynevan walczy za prawdziwą wiarę, mści się za doznane krzywdy, i odnajduje wreszcie miłość swego życia.

Reżyseria: Janusz Kukuła – produkcje Teatru Polskiego Radia m.in. Trylogia Sienkiewicza, Quo Vadis, audiobooki Wiedźmin, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Muzyka: Adam Skorupa, kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej Wiedźmin, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.
Tagi: Boży bojownicy | Andrzej Sapkowski | trylogia husycka


Czytaj również

Boży bojownicy - Andrzej Sapkowski
czyli Śląsk a la Sapek po raz drugi
- recenzja
Kilka słów o retellingach. Część 2
O zamiłowaniu do opowiadania ponownie
Wiedźmin
Rzućże grosz wiedźminowi
- recenzja
Wiedźmin: Gra Przygodowa
Czy warto wyruszyć na szlak?
- recenzja
Wiedźmin (wyd. kolekcjonerskie)
Inna twarz Geralta
- recenzja

Komentarze


~Patryk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Premiera 6ego pazdziernika, taaa... Obszedlem dzis rano wszystkie ksiegarnie w centrum Katowic i w Chorzowie i nigdzie nie mozna bylo dostac. Beznadziejne posuniecie, zeby zaplanowac premiere takiego audiobooka na sobote.
06-10-2012 17:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.