» Bohater Wieków

Bohater Wieków

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Bohater Wieków
7.75
8.35
Ocena użytkowników
Średnia z 13 głosów
-
Twoja ocena
Bohater Wieków - Poltergeist patronem
Tytuł: Bohater Wieków (The Hero of Ages)
Cykl: Ostatnie imperium
Tom: 3
Autor: Brandon Sanderson
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 4 marca 2011
Liczba stron: 784
Oprawa: miękka
Format: 135x202 mm
ISBN-13: 978-83-7480-200-0
Cena: 49,00 zł

Zabicie Ostatniego Imperatora, by obalić Ostatnie Imperium, było właściwym krokiem, prawda? Wraz z powrotem zabójczej formy wszechobecnych mgieł, wzmagającymi się opadami popiołów i coraz potężniejszymi trzęsieniami ziemi, Vin i Elend zaczynają mieć wątpliwości. Przed wieloma laty Zniszczeniu – jednej z pierwotnych istot, które stworzyły świat – obiecano prawo do unicestwienia wszystkiego, co istnieje. Teraz, gdy Vin została podstępem nakłoniona do uwolnienia go ze Studni Wstąpienia, Zniszczenie pragnie wyegzekwować swoje prawo.

Zakończenie trylogii Z Mgły Zrodzony wypełnia obietnicę pierwszych dwóch tomów. Związki zasugerowane w pierwszych rozdziałach wskoczą na swoje miejsce, a niespodzianki, satysfakcjonujące, choć zaskakujące, rozkwitną niczym fajerwerki, by oszołomić i rozbawić. Wszystko poprowadzi do finału, niezwykle oryginalnego i odważnego, który zmusi każdego czytelnika do przetarcia oczu, jakby się obudził z cudownego snu.

"Sanderson to geniusz zła. Inaczej nie da się opisać tego, co udało mu się stworzyć w tym wspaniałym ostatnim tomie trylogii ‘Z Mgły Zrodzony’. Wszystkie znajome pomysły i fabuły epickiej fantasy zostały wywrócone na nice, a zakończenie jest wręcz niewiarygodne w swojej zuchwałości. Postacie są błyskotliwe, kreacja świata rzetelna, fabuła skomplikowana i fascynująca – jeśli nie czytaliście dwóch pierwszych tomów, zróbcie to natychmiast, a później kupcie ten. Nie pożałujecie".
- Romantic Times BOOKreviews (Złoty medal, najlepszy wybór)
Tagi: Brandon Sanderson | Bohater wieków | Ostatnie Imperium


Czytaj również

Bohater Wieków
Wiara plus nadzieja to furtka dla możliwości
- recenzja
Bohater Wieków
- fragment
Bohater Wieków
- fragment
Bohater Wieków - Brandon Sanderson
Walczące mgły
- recenzja
Bohater Wieków - Brandon Sanderson
Godne zakończenie trylogii
- recenzja
Bohater wieków
Niestety, jestem Bohaterem Wieków

Komentarze

string(15) ""

~Aleks92

Użytkownik niezarejestrowany
    Z Mgły Zrodzony
Ocena:
0
Nie mogę się doczekać :)
Uwaga do redakcji: autor na swojej stronie odnosi się do tej trylogi jako do "Mistborn Trilogy", nie "Ostanie Imperium" jak zapisano na stronie :)
28-04-2010 00:46
~Vin :)

Użytkownik niezarejestrowany
    Z mgły zrodzony :)
Ocena:
0
Kurcze książka była świetna. I nie moge się doczekać następnych części. Mam nadzieję tylko, że Vin I Eledon na końcu będą razem... :) Jestem bardzo ciekawa czy nasępne części bedą tak świetne jak pierwsza i mam nadzieję, że również mnie nie zawiodą. Załuję tylko, że autor uśmiercił Kesilera, ponieważ był naprawdę fantastyczną postacią. Bardzo bym się ucieszyła gdyby np. w ost części Brandon go wskrzesił.. :) choć wiem, że to nie mozliwe.. :( (niestety).
Czekam z niecierpliwościa na następne części
Z MGŁY ZRODZONEGO !
04-06-2010 09:15
~owieczka

Użytkownik niezarejestrowany
    bohater wieków
Ocena:
0
Premiera dopiero w styczniu 2011? Kurcze, własnie sokńczyłam czytać Studnie wstąpienia i coś mi się wydaje, że cięzko mi będzie tyle wytrzymać... chyba wcześniej się skuszę na anglojęzyczną wersję.
19-07-2010 16:55
~Dreacko

Użytkownik niezarejestrowany
    Porzyjemy zobaczymy
Ocena:
0
Przyznam się szczerzę że smuci mnie to że BS chce zakończyć swoją przygodę z alomatami :/
ale swoją drogą nie lubię książek naciąganych na siłę.
Mam jedynie nadzieje że połączy historie Z Mgły Zrodzonego z Elantris :> to takie moje małe mażenie. Przyznam się że Elantris mnie oczarował i mażę o jego kontynuacji.
27-09-2010 00:48
~Rezo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Po przeczytaniu Studni Wstąpienia, nie czekając na tłumaczenie nawet zamówiłem wersję oryginalną zza granicy. Muszę powiedzieć, że jest na co czekać, naprawdę sporo się dzieje :D

A co do nadziei połączenia Elantris i Mistborna, to... tak będzie. Wszystkie światy Sandersona są połączone, i w jego późniejszych książkach będzie to pokazane.
13-10-2010 15:19
~Gox

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pamiętacie z Elantris jezioro w ktorym elantrianie sie rozplywali czyzby to samo jezioro jest owoa istota ktora zostala uwolniona ? zadziwiajace podobienstwa
20-12-2010 23:59
~Ookami

Użytkownik niezarejestrowany
    Już mam:)
Ocena:
0
Książka dzisiaj kupiona, za niedługo zacznę czytać, ale.... dla mnie ta trylogia kończy się na "Z mgły zrodzonym". Zorientowani chyba wiedzą dlaczego, a nie chcę nieumyślnie popełnić spoilera.... Powiem tylko że Kelsier to zdecydowanie najlepsza postać serii. Druga część jest już dużo gorsza. Vin staje się jeszcze bardziej irytująca niż w pierwszej części (nie wiedziałam, że to możliwe!), o Elendzie nie wspominając. Mam nadzieję, że Sanderson odkuje się w ostatniej części. A zainteresowanych odsyłam do genialnej książki Sandersona "Siewca wojny". Ten człowiek musi się jeszcze wiele nauczyć jeśli idzie o pisanie (poprowadzenie niektórych wątków w jego dziełach woła o pomstę do nieba;)), ale wyobraźnię ma dla mnie niepojętą. Wielkie brawa za systemy magii w książkach. No dobra, trochę się rozpisałam, poskakałam po tematach, a na koniec chciałabym tylko zachęcić do czytania Sandersona, i niezrażania się do niego, bo facet naprawdę się wyrabia xD Pod czysto technicznym względem pisze książki coraz lepsze.
13-03-2011 19:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.