» Wieści » Biografia sir Terry'ego Pratchetta zostanie wydana w Polsce

Biografia sir Terry'ego Pratchetta zostanie wydana w Polsce

|

Biografia sir Terry'ego Pratchetta zostanie wydana w Polsce

Pod koniec czerwca za sprawą wydawnictwa Insignis do sprzedaży w naszym kraju trafi książka Terry Pratchett: Życie z przypisami. Oficjalna biografia, w której Rob Wilkins przybliża czytelnikom sylwetkę zmarłego w 2015 roku brytyjskiego pisarza, znanego przede wszystkim z kultowego cyklu Świat Dysku.

Zapowiedź:

Sir Terry Pratchett, nagradzany bestsellerowy autor, twórca fenomenalnie popularnego cyklu Świat Dysku. Sławny i podziwiany na całym świecie za swoje znakomite książki, inteligentny ironiczny humor, za działalność humanitarną. Ale to tylko część obrazu.

W chwili śmierci w 2015 roku pracował nad swoją najciekawszą historią – własną. Nad opowieścią o chłopcu, któremu w wieku sześciu lat dyrektor szkoły powiedział, że niczego nie osiągnie, i który przez całe swoje późniejsze życie udowadniał, że tamten nie miał racji. Terry miał bowiem pełno zadziwiających osiągnięć: przerwał naukę by zostać dziennikarzem, co nie zmienia faktu, że otrzymał niezliczona liczbę doktoratów honorowych, nim skończył 20 lat miał pomysł na swoją debiutancką powieść, która ukazała się w 1971 roku pod tytułem „Dywan”, został jednym z najlepiej sprzedających się i lubianych pisarzy w Wielkiej Brytanii, zdobył prestiżowy Medal Carnegie i otrzymał tytuł szlachecki.

Niestety Terry’emu zabrakło czasu by ukończyć wspomnienia, które tak bardzo chciał napisać. Teraz przerwane wątki podjął Rob Wilkins, dawny asystent, przyjaciel, a dziś opiekun literackiego dziedzictwa Pratchetta. Wykorzystując wspomnienia własne, ale też rodziny, przyjaciół i kolegów pisarza, Wilkins kreśli pełną panoramę życia Terry’ego – od dzieciństwa po jego oszałamiającą karierę pisarską, w tym to, jak przyjął i jak sobie radził z „przeszkadzajstwem” choroby Alzheimera.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Głęboko poruszająca i osobista opowieść o nadzwyczajnym życiu sir Terry’ego Pratchetta, spisana z niezrównanym wyczuciem i pełna zabawnych anegdot i zarazem jedyna oficjalna biografia jednego z najznakomitszych autorów.

Tytuł: Terry Pratchett: Życie z przypisami. Oficjalna biografia
Autor: Rob Wilkins
Tłumaczenie: Piotr Cholewa
Wydawca: Insignis
Data wydania: 28 czerwca 2023
Liczba stron: 520
Oprawa: twarda
Format: 145x215 mm
ISBN-13: 9788367710176
Cena: 74,99 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Insignis
Tagi: Terry Pratchett | Terry Pratchett: Życie z przypisami. Oficjalna biografia


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

UwU Trzeba będzie kupić :D

17-05-2023 09:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.