» Wieści » Białołęcka oskarża Papierowy Księżyc

Białołęcka oskarża Papierowy Księżyc

20-06-2020 16:10 | Jan 'gower' Popieluch

Białołęcka oskarża Papierowy Księżyc

Ewa Białołęcka napisała na swoim Facebooku, że opóźnienie w wydaniu tłumaczonych przez nią książek Dwa sztylety oraz Co wyrosło, to wyrosło jest spowodowane przedłużającym się niezdolnością wydawnictwa Papierowy Księżyc do zapłacenia za jej pracę.

Autorka pisze, że tłumaczenie Dwóch sztyletów, ostatniego tomu trylogii Sztylet rodowy Aleksandry Rudej, jest w połowie ukończone, jednak wydawca wciąż nie zapłacił za dotychczasową pracę, mimo propozycji rozłożenia należności na raty. Białołęcka tłumaczy również ostatni tom cyklu Książę ciemności Ksenii Basztowej i Wiktorii Iwanowej.

W rozmowie z nami tłumaczka dodała, że zobowiązania za już zakończone projekty zostały zrealizowane, a rzekomy brak środków na kolejne płatności dotyczy już rozpoczętego tłumaczenia Dwóch sztyletów. Papierowy Księżyc nie chciał podpisywać umów na piśmie mimo nalegania z jej strony i nie płacił regularnie – Białołęcka musiała się upominać o pieniądze. Poprosiliśmy Papierowy Księżyc o komentarz i zaktualizujemy tę wieść, jeśli go otrzymamy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil Ewy Białołęckiej na Facebooku
Tagi: Ewa Białołęcka | Papierowy księżyc | Sztylet rodowy | Książę ciemności


Czytaj również

Harda Horda
Dwanaście niezwykłych opowiadań
- recenzja
Kroniki Drugiego Kręgu - przekrojowo
Opowieść o magii, przyjaźni i dorastaniu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Tiszka
   
Ocena:
0

Hm. Z PK mam taki love-hate relationship. Z jednej strony b. pasuje mi ich dobór tytułów: lekkie fantasy, na dodatek wschodnie, do tego sporo zachodnich "przebojów", z Jemisin czy Howeyem włącznie. Z drugiej - nie dokańczają serii, wcześniejsze tłumaczenia nigdy nie widziały chyba korekty i redakcji, a teraz takie coś... Szkoda. 

20-06-2020 16:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.