» Wieści » Autostopem przez galaktykę raz jeszcze

Autostopem przez galaktykę raz jeszcze

02-04-2021 19:08 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Autostopem przez galaktykę raz jeszcze

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało, że na początku maja ukaże się jego nakładem jubileuszowe wydanie Autostopem przez galaktykę, kultowej powieści Douglasa Adamsa, dla uczczenia 42. rocznicy jej pierwszej publikacji. Wydanie to zostanie ilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego rysownika i autora książek dla dzieci, Chrisa Riddella.

Zapowiedź:

Jubileuszowe wydanie kultowej książki Douglasa Adamsa, dla uczczenia 42. rocznicy pierwszej publikacji fenomenalnie zilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego rysownika i autora książek dla dzieci, Chrisa Riddella.

Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dość dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie jej nie oprotestowali, co oznacza, że wyrazili zgodę. Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Arthura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, w trakcie której zbiera materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika Autostopem przez Galaktykę. W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Arthur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie o sens życia.

„Ekstremalnie śmieszna powieść… Natchnione szaleństwo, które nie zostawia suchej nitki na niemal każdym frazesie rodem z science fiction”.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

„Washington Post”

„Niezdarny bohater, Arthur Dent, przypomina bohaterów Vonneguta, a jego podróże to dzika satyra na istniejące instytucje”.

„Chicago Tribune”

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Autostopem przez galaktykę
Autor: Douglas Adams
Autor ilustracji: Chris Riddell
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 5 maja 2021
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Format: 140 x 205 mm
Cena: 49,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Autostopem przez galaktykę | Douglas Adams


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.