» Wieści » Autorzy Horyzontów zdarzeń w Warszawie!

Autorzy Horyzontów zdarzeń w Warszawie!

|

Autorzy Horyzontów zdarzeń w Warszawie!

17 marca w warszawskim salonie Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122) odbędzie się spotkanie z autorami wydającymi w serii Horyzonty zdarzeń wydawnictwa Rebis: Pawłem Majką, Marcinem Przybyłkiem. Andrzejem Sawickim, Robertem J. Szmidtem oraz Andrzejem Zimniakiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Dwa lata wystarczyły, aby seria „Horyzonty zdarzeń” (Dom Wydawniczy Rebis) stała się jedną z najciekawszych marek na polskim rynku fantastyki. Sukces zapewnili jej pierwszoligowi autorzy. Już 17 marca Paweł Majka, Marcin Przybyłek, Andrzej Sawicki, Robert J. Szmidt i Andrzej Zimniak spotkają się z czytelnikami w warszawskim salonie Empik Junior.

Pod koniec marca 2014 serię rozpoczęło wydanie rozgrywającej się w przestrzeni kosmicznej powieści Światło cieni Rafała Dębskiego. Od tamtego czasu ukazało się kolejnych dwanaście książek Horyzontów zdarzeń. Ostatnio Ucieczka z raju Roberta J. Szmidta, opowieść o tym, jak ludzkość trafia na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Podczas warszawskiego spotkania pisarze podzielą się swoimi doświadczeniami z pola fantastyki, a być może także codziennej zawodowej pracy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Andrzej Zimniak jest pisarzem, ale też doktorem chemii, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest także pomysłodawcą Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej co roku autorowi najlepszej książki w konwencji fantastyki. Wyróżnieniem tym został uhonorowany m.in. Paweł Majka – kolejny z autorów Horyzontów zdarzeń, pisarz i dziennikarz, znany w sieci jako Agrafek. W spotkaniu weźmie też udział Robert J. Szmidt – autor książek, tłumacz i redaktor naczelny magazynu „Science Fiction". Kolejny z twórców Marcin Przybyłek, z wykształcenia jest lekarzem. Zadebiutował serią opowiadań o Gamedecu – Torkilu Aymorze – czyli „gierczanym detektywie”. Z fanami spotka się również Andrzej Sawicki – chemik specjalizujący się w syntezie substancji aktywnych leków, z zamiłowania pisarz fantastyczno-historyczny, autor m.in. „Aposiopesis, „Honor Legionu i cyklu „Dobry glina.

17 marca, godz. 18:00

Empik Junior

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Warszawa, ul Marszałkowska 116/122

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Horyzonty zdarzeń | Paweł Majka | Robert J. Szmidt | Andrzej Zimniak | Marcin Przybyłek | Andrzej Sawicki


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.