» Wieści » Aukcjoner Joan Samson zapowiedziany

Aukcjoner Joan Samson zapowiedziany

22-02-2021 06:14 | Radosław 'radomir' Czaja

Aukcjoner Joan Samson zapowiedziany

Wydawnictwo Vesper zaprezentowało okładkę do powieści Aukcjoner autorstwa Joan Samson. Książka będąca inspiracją dla Stephena Kinga do napisania Sklepiku z marzeniami ukaże się jeszcze w tym roku. Zapraszamy do zapoznania się z opisem.

Opis:

Bohaterem Aukcjonera jest John Moore i jego żona Mim. Do niewielkiego, spokojnego miasteczka Harlowe w stanie New Hampshire, w którym od pokoleń życie toczy się w niezmiennym tempie przeprowadza się Perly Dunsmore - tytułowy aukcjoner. Ujmujący, czarujący, nieszkodliwy miastowy wariat, jak mawiają o nim mieszkańcy Harlowe - wkrótce zaczyna odgrywać w ich społeczności coraz większą rolę. Niestety dla Moore'a i jego sąsiadów - zmieniając je w koszmar. Wielkie zło w małym miasteczku - czyli coś wielbiciele starych horrorów lubią najbardziej. Napisana prostym językiem, z wciągającą, nieśpiesznie prowadzoną fabułą ujmuje czytelnika przede wszystkim powoli narastającą atmosferą lęku, wszechobecnego strachu jaki odczuwają bohaterowie, a który narasta ze strony na stronę."

Aukcjoner - nigdy wcześniej nie wydana w Polsce powieść Joan Samson powstała w 1976 roku. To ta historia zainspirowała Stephena Kinga do napisania Sklepiku z marzeniami.

Wydawnictwo: Vesper
Tytuł oryginału: The Auctioneer
Data wydania: 2021
Oprawa: twarda
Rok wydania oryginału: 1976

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Vesper
Tagi: Joan Samson | Aukcjoner


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.