» Atlas chmur

Atlas chmur

Dodał: lemon

Tytuł: Atlas chmur (Cloud Atlas)
Autor: David Mitchell
Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
Wydawca: MAG
Data wydania: 7 listopada 2012
Liczba stron: 544
Oprawa: twarda
Format: 135x205 mm
Seria wydawnicza: Uczta Wyobraźni
ISBN-13: 978-83-7480-274-1
Cena: 45 zł

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Teraz na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

W tej niezwykłej powieści David Mitchell znosi granice języka, gatunku literackiego i czasu, proponując zadumę nad właściwą ludzkości żądzą władzy i niebezpiecznym kierunkiem, w którym w pogoni za władzą zmierzamy.
Tagi: Atlas chmur | David Mitchell


Czytaj również

Atlas chmur – David Mitchell
Koniec cywilizacji, koniec literatury?
- recenzja
Atlas chmur - David Mitchell
Ponadczasowa mozaika
- recenzja
Slade House
Ciemne zaułki duszy
- recenzja
Czasomierze
Piaski czasu
- recenzja

Komentarze


ThimGrim
   
Ocena:
0
W sumie to zgadzam się na ocenę 8.5. Przede wszystkim- książkę dobrze się czyta. Wnioski z niej płynące są proste aczkolwiek dzięki temu, że nie są nachalnie serwowane przez autora, można sobie samemu wyrobić zdanie na temat- o czym jest ta książka.

Teraz czas na projekcję braci (hihi, tzn. brata i siostry) Wachowskich. A z filmem już pewnie nie będzie tak kolorowo... ;)
05-12-2012 22:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.