» Atlas Śródziemia

Atlas Śródziemia

Dodał: Tomasz 'Sting' Chmielik

Atlas Śródziemia
7.75
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Atlas Śródziemia
Cykl: Śródziemie
Autor: Karen W. Fonstad
Wydawca: Amber
Data wydania: 28 czerwca 2007
Liczba stron: 232
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-241-2845-7
Cena: 49,00 zł

"W królestwie czarów istnieją morza, Słońce, Księżyc, Ziemia i wszystko, co się na niej znajduje: a więc drzewa i ptaki, woda i kamienie, chleb i wino, i my, śmiertelnicy, jeśli nas zaklęto."

To słowa J.R.R. Tolkiena, który w swej literackiej kreacji zawarł wszystkie zasadnicze elementy naszego świata: krajobrazy, minerały, klimat, roślinność, jednostki polityczne, rasy, języki i szlaki handlowe. Nie poprzestał jednak na opisie, połączył je mistrzowsko, osiągając efekt, który uważał za szczególnie ważny dla wiarygodności imaginacyjnej scenerii - "wewnętrzną spójność cechującą rzeczywistość." Pod tym względem sukces Tolkiena jest całkowity: jego krajobrazy wydają się należeć do prawdziwego świata, po którym możemy wędrować wraz z Drużyną Pierścienia i oddychać powietrzem Śródziemia... jeśli tylko odnajdziemy do niego drogę.

Tę drogę wskazuje Atlas Śródziemia. Wspaniałe przejrzyste mapy przedstawiają w najdrobniejszych szczegółach każdą część świata opisanego we Władcy Pierścieni Hobbicie, Silmarillionie - każdy zakątek Śródziemia Pierwszej, Drugiej, Trzeciej i Czwartej Ery, pola bitew, zamki, lasy i szlaki, jakie przemierzają bohaterowie słynnego tolkienowskiego świata.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.