» Ars Magica

Ars Magica

Dodał: Michał 'M.S.' Smętek

Ars Magica
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Ars Magica
Autor: Nerea Riesco
Wydawca: Albatros – Andrzej Kuryłowicz
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 6 maja 2009
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-735-98-35-5
Cena: 33,90 zł

Początek siedemnastego stulecia. W jednym z hiszpańskich miast, Navarrze, zamordowana zostaje młoda kobieta. Wszystkie znaki wskazują na to, że w zbrodnię zamieszane są siły piekielne. Rok wcześniej, w trakcie procesów, na stosie spłonęło siedem osób oskarżonych o konszachty z diabłem, jednak okolice wydają się być dalej we władaniu czarownic. By uspokoić przerażonych mieszkańców, Święte Oficjum deklaruje gotowość ułaskawienia tych wszystkich, którzy wyrzekną się magii i ukorzą się przed Bogiem. Sprawę ma zbadać Alonso de Salazar, kształcony w Rzymie, zbrojny w rozległą wiedzę Inkwizytor. Nikt nie wie, że wytężone studia nad dziełami Leonarda da Vinci i umiłowanie dla logiki obudziły w nim zwątpienie. Salazar wierzy w rozum, nie w diabła.

Mayo de la Bastida D'Armagnac, młoda, podróżująca z miasta do miasta, wiedźma, której towarzyszka znalazła się w rękach obrońców wiary, postanawia podążać krok w krok za Salazarem. Dziewczyna ma nadzieję, że śledząc Inkwizytora i pomagając mu z ukrycia, ocali życie przyjaciółce. Żadne z nich nie wie, że wkroczyli na niebezpieczną ścieżkę, i, nim znajdą się u celu, przyjdzie im zmierzyć się ze złem, bólem i cierpieniem, jakiego dotąd nigdy nie zaznali.

Debiutancka powieść Nerei Riesco to wciągająca, barwna historia o miłości, magii i wiecznym konflikcie między rozumem, a wiarą, swoiste kompendium zapomnianej już dzisiaj sztuki.
Tagi: Ars Magica | Nerea Riesco


Czytaj również

Psychotronik
Mistrz magii i psioniki

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.