Outpost 2
» Anioły śmierci

Anioły śmierci

Dodał: Tomasz 'Sting' Chmielik

Anioły śmierci
8.00
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Anioły śmierci
Autor: William King
Tłumaczenie: Marta Koniarek
Wydawca: ISA
Data wydania: 18 kwietnia 2007
Liczba stron: 368
ISBN-13: 978-83-7418-143-3
Cena: 29,90 zł

Rik, zwany też Mieszańcem, jest sierotą. Wychował się na ulicach Smutku, jednego z miast królestwa Terrarchów Talorei. Jest zawodowym złodziejem z magicznymi ciągotami, po mistrzowsku okradającym miejskich bogaczy. Uciekając przed zawodem miłosnym i gniewem oszukanego szefa gangu, zaciąga się wraz ze starym przyjacielem do taloreńskiej armii i trafia do oddziału furażerów.

Ze względu na mieszane pochodzenie chłopaka szykanuje porucznik Sardec, czystej krwi Terrarch, i wraz z nowymi przyjaciółmi, potężnym Barbarzyńcą z Północy oraz mistrzem strzelców i podejrzanych interesów Łasicą, wysyła go na co bardziej niebezpieczne misje. W trakcie jednej z nich furażerzy natrafiają na spisek tajnego bractwa i pozostałości demonicznej rasy Uhltari, w ręce Mieszańca i jego przyjaciół trafiają zaś zakazane księgi, za których posiadanie wszyscy mogą trafić na stos inkwizycji.

Po piętach depczą im fanatyczni zwolennicy byłego właściciela księgozbioru, proroka Zarahela. W końcu oddział furażerów zostaje wysłany z tajną misją do dawnego leża demonicznego Boga Pająka Urana Uhltara, a towarzyszy im budząca grozę czarodziejka Terrarchów, pani Asea, która domyśla się roli, jaką w całej historii odegrał Rik i jego przyjaciele.

Bitwa, jaką stoczą w podziemiach Achenaru z demonicznym pomiotem mroku, zmieni losy wszystkich jej uczestników.

Komentarze

string(15) ""

~zmora90

Użytkownik niezarejestrowany
    Anioły Śmierci
Ocena:
0
Ta książka wywarła na mnie wrażenie. Bardzo zaciekawiły mnie losy "Mieszańca" i jego znajomych.
Jednak po przeczytaniu książki czuję niedosyt informacji. Czy jest przewidziana część druga??
23-08-2007 10:15
~eloeloelo

Użytkownik niezarejestrowany
    polecam
Ocena:
0
polecam książkę, od pierwszych stron kapitalnie mi się ją czytało, dopiero później doszło do mnie, że znam skądś ten styl i już kiedyś wczytałem się w coś tak samo zdumiewającego. Okazało się że W.King pisał również historie Felixa i Gotreka. Świat przedstawiony naprawde ciekawie, a i przygody opisane nie banalnie. Polecam również dalsze części jakimi są kolejno Wieża Węży i Zabójca Królowej.

Jeśli kiedyś miała by wyjść kolejna część, na pewno ją przeczytam. 9,5/10
07-10-2011 17:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.