» Amerykańscy bogowie

Amerykańscy bogowie

Dodał: Piotr 'Rebound' Brewczyński

Tytuł: Amerykańscy bogowie (American Gods)
Autor: Neil Gaiman
Tłumaczenie: Paulina Breiter
Autor okładki: Irek Konior
Wydawca: Wydawnictwo MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 23 marca 2007
Liczba stron: 462
Oprawa: twarda
Format: 135 x 205 mm
ISBN-13: 978-83-7480-050-1
Cena: 39,00 zł

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia.

Specjalna wersja autorska rozszerzona o niepublikowany materiał i nowe zakończenie w wydaniu twardookładkowym ukaże się z okazji wizyty autora w Polsce 23 marca 2007.

Amerykańscy bogowie zostało najlepszą powieścią roku 2002 dzięki nagrodzie Hugo.

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Środę, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym Amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.
Tagi: Neil Gaiman | Amerykańscy bogowie


Czytaj również

Amerykańscy bogowie
To nie jest kraj dla starych bogów?
- recenzja
Amerykańscy bogowie - Neil Gaiman
Posępna wizja zmierzchu i przemijania
- recenzja
Amerykańcy bogowie - Neil Gaiman
Czytać czy nie czytać?
- recenzja

Komentarze


Streider
   
Ocena:
0
Fajna nowa okładka, choć stara była bardziej... amerykańska;]

Nowe zakończenie? Więc jednak Czernobog...?

;]]
16-03-2007 22:26
MadMill
   
Ocena:
0
Nie wiem skąd wytrzasnęliście to że teraz dopiero trafiła do księgarni. W Empikach była tydzień wcześniej. Poza tym poprzedni news przed wizytą Gaimana w Polsce, odnośnie "obsuwy" wywołał spora panikę. Uważajcie na następny raz. ;)

Wydanie fajne, solidne. :D
28-03-2007 08:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.