Shop Gracz
» Wieści » Album poświęcony filmowej Diunie zapowiedziany

Album poświęcony filmowej Diunie zapowiedziany

21-11-2022 21:37 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Album poświęcony filmowej Diunie zapowiedziany

6 grudnia bieżącego roku za sprawą wydawnictwa Rebis do sprzedaży ma trafić Sztuka i duch Diuny autorstwa Tanyi Lapointe, czyli kolekcjonerski album poświęcony wypuszczonemu w ubiegłym roku filmowi w reżyserii Denisa Villeneuve’a opartego na Diunie Franka Herberta.

Zapowiedź:

Zanurz się w świecie Diuny Denisa Villeneuve’a i  wyrusz razem z nim w niesamowitą twórczą podróż, która doprowadziła do przeniesienia na wielki ekran kultowego dzieła Franka Herberta.

"Diuna", klasyczna powieść fantastyczno-naukowa Franka Herberta, została odtworzona jak nigdy wcześniej w zapierającej dech adaptacji filmowej dokonanej przez  reżysera Denisa Villeneuve’a ("Blade Runner 2049, Nowy początek"). Teraz dzięki "Sztuce i duchowi Diuny", oficjalnemu przewodnikowi po historii produkcji tego niecierpliwie wyczekiwanego wydarzenia kinematograficznego, jej miłośnicy mogą stać się uczestnikami tej wyprawy.

Ta wizualnie oszałamiająca,  napisana przez producentkę wykonawczą Tanyę Lapointe, eksploracja procesu tworzenia filmu daje niezrównany wgląd w genezę owego przedsięwzięcia – poczynając od imponujących projektów scenograficznych środowisk, w których toczy się akcja, i żyjących tam stworzeń, po wspaniałe pomysły kostiumów i olśniewające specjalne efekty cyfrowe. "Sztuka i duch Diuny" zawiera też udzielone na prawach wyłączności wywiady z głównymi członkami obsady i ekipy filmowej, w tym z Denisem Villeneuve’em, Timothée Chalametem, Rebeką Ferguson, Oscarem Isaacem i wieloma innymi, przedstawiającymi wyjątkowo szczery opis kręcenia tego niezwykle ambitnego dzieła w międzynarodowej obsadzie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ukazując wizjonerskie podejście do adaptacji klasycznej powieści Franka Herberta, "Sztuka i duch Diuny" jest niezastąpionym wprowadzeniem do filmowego arcydzieła.

Tytuł: Sztuka i duch Diuny
Autor: Tanya Lapointe
Wydawca: Rebis
Data wydania: 6 grudnia 2022
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda
Format: 279 x 250 mm
ISBN-13: 978-83-8188-618-5
Cena: 199 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Sztuka i duch Diuny | Diuna


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.