» Wieści » Album Wojciecha Siudmaka już wkrótce

Album Wojciecha Siudmaka już wkrótce

13-04-2021 07:58 | Radosław 'radomir' Czaja

Album Wojciecha Siudmaka już wkrótce

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało wydanie albumu z pracami Wojciecha Siudmaka. Dzieło zawierać będzie wszystkie rysunki związane z uniwersum Diuny, które zdobiły twardookładkowe wydania książek z tej serii, tym razem jednak zaprezentowane w pełnym formacie.

Opis:

Fantastyczne światy, nowy album Wojciecha Siudmaka, mieszkającego we Francji artysty polskiego pochodzenia, będzie zawierać niemal 200 rysunków i obrazów pochodzących z jednego z najpiękniejszych pełnych wydań cyklu Kroniki Diuny Franka Herberta oraz ich kontynuacji napisanych przez Briana Herberta do spółki z Kevinem J. Andersonem.

Książka zawiera wstęp reżysera filmu Diuna, Denisa Villeneuve (premiera październik 2021)!

Po raz pierwszy wszystkie prace Wojciecha Siudmaka związane z uniwersum "Diuny" zostaną opublikowane razem, w dużym formacie i na znakomitym papierze. Znaczna część rysunków została wzbogacona o liczne detale,część uzupełniona bądź zmieniona,  natomiast pewna ich część, dotąd publikowana jak i pionowe, obcięte po bokach, teraz nareszcie zostanie zaprezentowana w całości, na rozkładówkach. Prawdziwa uczta dla miłośników twórczości Wojciecha Siudmaka i uniwersum Diuny stworzonego przez Franka Herberta!

Te rysunki, co artysta wielokrotnie podkreślał, zostały zainspirowane powieściami o planecie Diuna, nawiązują do nich, ale w żadnym wypadku nie są ilustracjami konkretnych scen. Mogą wprowadzić czytelnika w pewien klimat, naprowadzić jego wyobraźnię na pewien ogólny kierunek–i pozostawić mu swobodę w kreowaniu własnych wizji.

Tytuł: Siudmak. Fantastyczne światy
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 11 maja 2021
ISBN: 978-83-8188-132-6
Liczba stron: 256
Cena: 199,00 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Katedra
Tagi: Wojciech Siudmak


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.