» Wieści » AMBER w styczniu - przegląd zapowiedzi

AMBER w styczniu - przegląd zapowiedzi

12-01-2010 23:19 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

AMBER w styczniu - przegląd zapowiedzi
Na styczeń wydawnictwo Amber przygotowało aż jedenaście pozycji zaliczanych do szeroko pojętej fantastyki. Cztery z nich Poltergeist objął patronatem:

Avatar Jamesa Camerona. Tajny raport o świecie Pandory − Maria Wilhelm, Dirk Mathison − 34,80zł − 12 stycznia 2010 roku


Avatar to kamień milowy w historii kina. Tworząc opowieść o ziemskim podboju tajemniczej planety Pandora i o sparaliżowanym komandosie uwikłanym w wojnę dwóch cywilizacji, James Cameron wykorzystał zupełnie nowe technologie, nie tylko 3D. Na potrzeby realizacji skonstruowano specjalne kamery, aparaturę, studia. Avatar, trzecia z najdroższych produkcji w historii kina, to film nowego tysiąclecia − czasów, gdy technologia może wreszcie dorównać fantazji. To fantastyka wysokiego lotu, obraz, który burzy barierę pomiędzy ekranem a widzem, a ekran staje się oknem do nowego fantastycznego świata. Świata, jakiego nie stworzono od czasów Tolkiena i Gwiezdnych Wojen.

Książka Avatar jest przewodnikiem po tym świecie, po siostrzanej planecie Ziemi – Pandorze, jej ekosystemie i historii. Zawiera informacje o zamieszkującej ją rasie, jej zwyczajach, języku, broni – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby przetrwać we wrogim środowisku groźnej planety stworzonej przez Jamesa Camerona w filmie wszech czasów.

Melancholia sukuba − Richelle Mead − 32,80zł − 12 stycznia 2010 roku


Sukub to chyba najlepsze zajęcie, jakie można sobie wymarzyć w piekle. Ma się wtedy wszystko: seksapil, umiejętność zmiany postaci, fantastyczne ciuchy oraz to, że każdy facet umarłby za jedno spojrzenie lub dotyk (i faktycznie często tak to się kończy).

Jednak życie Georginy Kincaid, sukuba z Seattle, nie jest tak ekscytujące, jak mogłoby się wydawać. Georgina nie jest przekonana, że uwodzenie śmiertelników i wysysanie z nich energii życiowej to najlepsze zajęcie dla dziewczyny takiej jak ona. Zdecydowanie bardziej wolałaby poszukać swojej bratniej duszy (a może to nieśmiały autor kryminałów?). Tylko co zrobić, żeby tej bratniej duszy od razu nie uśmiercić, kiedy w Georginie weźmie górę natura sukuba?

Romantyczne marzenia o prawdziwej miłości będą musiały jednak zaczekać: w demonicznym podziemiu Seattle ktoś zaczyna zabijać nieśmiertelnych…

Richelle Mead należy do czołówki amerykańskich autorek. Akcja jej bestsellerowych powieści osadzona w realiach wielkomiejskich łączy fantastykę i współczesność, kryminalną intrygę i romans. Na pierwszy plan wysuwa się w nich jednak wątek romantyczny, a demoniczni bohaterowie kierują się uczuciami. Melancholia sukuba rozpoczyna cykl przygód miłosnych Georginy Kincaid.

Bale maturalne z piekła − Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle − 29,80zł − 14 stycznia 2010 roku


Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle zapraszają na bale, gdzie didżejami są wampir, demon, anioł, duch i wysłannik ciemności.

Stephenie Meyer w Zmierzchu przemówiła do wyobraźni nastolatek romantyczną wizją zakazanego uczucia. W mrocznym opowiadaniu Piekło na ziemi kreuje ten sam przeniknięty tajemnicą i miłością paranormalny świat, który zafascynował miliony czytelniczek.

Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach… Ich wybranki przeżyją tragiczną miłość w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

Umarłe dusze − Michael Laimo − 29,80zł − 19 stycznia 2010 roku


Ten list oznacza wybawienie. Osiemnastoletni Johnny nigdy wcześniej nie słyszał o człowieku, który zapisał mu ogromny majątek, ale cieszy się, że dzięki niemu może wreszcie uciec z piekła, jakim jest jego życie. Lecz wkrótce dowie się, jak wygląda prawdziwe piekło. Pozna prawdę o swym dziedzictwie i swym dobroczyńcy – kapłanie straszliwych ceremonii krwi i szaleństwa…Pozostałe propozycje:


Pamiętniki Wampirów. Księga I − L.J. Smith − 34,80zł − 7 stycznia 2010 roku


Na książkę składają się trzy powieści: Przebudzenie, Walka, Szał. Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną…

Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka.

Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny.

Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano – bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca…

Wampiry z Morganville. Księga I − Rachel Caine − 34,80zł − 12 stycznia 2010 roku


Na książkę składają się powieści: Przeklęty dom, Bal umarłych dziewczyn. Morganville jest straszne po zmroku. Wtedy miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów?

Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione świeżej krwi…


Jak poślubić wampira milionera − Karrelyn Sparks − 32,80zł − 26 stycznia 2010 roku


Zakochany wampir bez kła i dentystka mdlejąca na widok krwi. Roman Draganesti jest czarujący, przystojny, bogaty… i jest wampirem. Wampirem, który stracił właśnie kieł, wgryzając się w coś, w co nie powinien. Teraz ma jedną noc na znalezienie dentysty, zanim zostanie skazany na wieczność z krzywym zgryzem. Sprawy Shanny Whelan też nie układają się za dobrze. Po tym jak była świadkiem morderstwa, jest następna do likwidacji na mafijnej liście. A jej dentystyczna kariera stoi pod znakiem zapytania, bo Shanna boi się widoku krwi. Kiedy Roman ratuje ją przed zabójcą, Shanna zastanawia się, czy znalazła mężczyznę, który sprawi, że jej życie nabierze kolorów. Czy jednak – choć wzajemne zauroczenie jest natychmiastowe i namiętne – zdoła przezwyciężyć strach i wyleczy Romana? A jeśli tak, to co powstrzyma zakochanego Romana… przed jego naturą?
Szturmowcy śmierci − Joe Schrieber − 29,80zł − 28 stycznia 2010 roku


Imperialna barka przewożąca więźniów na księżyc karny w odległym zakątku galaktyki ulega awarii. Ratunkiem wydaje się dryfujący, najwyraźniej opuszczony gwiezdny niszczyciel. Dowódca wysyła na jego pokład ludzi na rekonesans. Ale wraca tylko połowa z nich - a wraz z nimi pojawia się zabójczy wirus, który w ciągu kilku godzin zabija prawie wszystkich. A garstka tych, którzy jeszcze żyją, przekonuje się, że śmierć to dopiero początek koszmaru...
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Zapowiedzi wydawnicze | Wampiry z Morganville | Umarłe dusze | Szturmowcy śmierci | Pamiętniki Wampirów. Księga I | Melancholia sukuba | Jak poślubić wampira milionera | Bale maturalne z piekła | Avatar Jamesa Camerona. Tajny raport o świecie Pandory | Amber


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.