Shop Gracz
» Wieści » AMBER w lipcu

AMBER w lipcu

02-07-2010 18:59 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

AMBER w lipcu
W lipcu 2010 roku nakładem Wydawnictwa AMBER ukaże się osiem fantastycznych pozycji, z których pięć objęto patronatem Poltergeista:


Robin Hood – krzyżowiec z Sherwood − Angus Donald− 32,80 zł − 13 lipca 2010


Zaciekła walka i podstępna zdrada w wypełnionym akcją thrillerze ukazującym nowe oblicze Robin Hooda.

Równocześnie z premierą w Wielkiej Brytanii.

Rok 1190. Ryszard Lwie Serce zbiera ludzi na wyprawę do Ziemi Świętej. Wraz z królem wyrusza dawny banita, Robin z Sherwood − nie po to jednak, by uwolnić Jerozolimę z rąk Saracenów. Ma swój własny nikczemny cel i plan, który może pokrzyżować ktoś, kto zrobi wszystko, by Robin Hood nie powrócił z krucjaty żywy...

Książę złodziei przeszedł do legendy jako wyjęty spod prawa romantyczny obrońca uciśnionych. Ridley Scott pokazał w najnowszym filmie "praworządnego" Robin Hooda - obrońcę króla i Anglii. Brytyjski pisarz Angus Donald odziera bohatera z legendy, ukazując w swoich thrillerach (Ojciec chrzestny z Sherwood, Robin Hood – krzyżowiec z Sherwood) zupełnie inny portret najsłynniejszego banity.

Miasto w przestworzach − Greg Keyes − 29,80 zł − 27 lipca 2010


Rozwinięcie historii z gry komputerowej z cyklu Elder Scrolls

Latające miasto Umbriel zbliża się do Imperium Tamriel. Tam, gdzie rzuci swój przerażający cień, ludzie tracą życie i duszę, i dołączają do rosnącej wciąż armii zombie... Annad'g, młoda czarodziejka, jest zaintrygowana tajemniczym miastem i nie rozumie ojca, przeświadczonego, że muszą uciekać. Wkrótce na ucieczkę jest już za późno: rodzinne miasto Anna'g zostaje zniszczone, a ona uwięziona za murami potwornego Umbriel. A właśnie w jej rękach leży klucz do ocalenia Imperium...

Greg Keyes to amerykański autor SF i fantasy oraz twórca powieści z cyklu Gwiezdne Wojny. Wydana w 2009 roku powieść Miasto w przestworzach to pierwszy z dwóch tomów rozwijających historię z gry komputerowej The Elder Scrolls IV: Oblivion, która w 2006 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złotego Joysticka (Golden Joystick Award) i została uznana za grę roku m.in. przez Spike TV i Associated Press.

Marzenia sukuba − Richelle Mead− 32,80 zł − 6 lipca 2010


Richelle Mead zdobywa światowe listy bestsellerów, a w Australii wyprzedza Stephenie Meyer.

Uczuciowych perypetii uwodzicielskiej demonicy ciąg dalszy. Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby − uwodzicielskie i mordercze demony… Seks to najlepsza broń - zwłaszcza w przypadku sukuba.

Ale nie w przypadku Georginy, która wciąż szuka sposobu, jak zatracić się w miłosnym uniesieniu, nie zabijając przy tym niechcący swojego śmiertelnego ukochanego. A teraz jeszcze te sny. Ktoś – lub coś – wysysa nocami jej energię i podsuwa dziwne wizje. Georgina szuka odpowiedzi u tłumacza snów, ale jego demoniczny czar wprowadza w jej uczucia jeszcze większy zamęt. Jeśli szybko nie odkryje, kto żeruje na jej snach, może już nigdy nie będzie spać spokojnie – a wraz z nią cały śmiertelny i nieśmiertelny świat skazany na zagładę przez potężnego wroga ludzi i demonów.

Nów księżyca − Rachel Hawthorne − 29,80 zł − 27 lipca 2010


Wschodzący księżyc wzywa ich w głąb lasu. Przemienia w istoty piękne i mroczne. Czy naznaczy swym blaskiem dziewczynę, która ukrywa straszliwy sekret, by zdobyć miłość Strażnika Nocy?

Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego – z wyjątkiem Connora, pociągającego i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach płynie krew prastarego plemienia. Wreszcie nadchodzi wielka noc, noc siedemnastych urodzin Brittany. Nadchodzi… i mija, a Brittany pozostaje dziewczyną. Lecz dla swojej wymarzonej przemiany jest gotowa zrobić wszystko – nawet zdradzić tych, których kocha…

Nieświęta magia – Stacia Kane – 34,80 zł – 13 lipca 2010


Czarna magia, mordercze zjawy i seksowna łowczyni duchów w drugiej części serii urban fantasy Chess, czarownica na usługach Kościoła, dostaje nowe zadanie: ma zbadać, czy złośliwy duch prześladujący rodzinę gwiazdora filmowego to prawdziwy gość z zaświatów czy zwykłe oszustwo. Również Lex, z którym ma romans, potrzebuje jej pomocy – ktoś zabija dziewczyny z miasta i podobno w zabójstwa wmieszana jest siła nieczysta. Chess rozpoczyna śledztwo i jak zwykle trafia w sam środek nadprzyrodzonej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi...

Stacia Kane, amerykańska autorka romansów paranormalnych, zadebiutowała powieścią Prywatne demony z pogromczynią demonów Megan Chase. Książka została uznana przez amerykańską sieć księgarską Barnes and Noble za jeden z najlepszych paranormalnych tytułów 2008. Powieścią Nieświęte duchy pisarka rozpoczęła swoją najnowszą serię, którą publikujemy jednocześnie z wydaniami amerykańskimi.


Pozostałe propozycje:Komandosi Imperium 1. Legion 501 − Karen Traviss − 37,80 zł − 20 lipca 2010


Byli prawą ręką Republiki. Teraz są żelazną pięścią Imperium…

Wojny klonów się skończyły. Byli komandosi Republiki są rozproszeni. Darman i Niner służą pod dowództwem Lorda Vadera w legionie szturmowców, który poluje na ocalałych Jedi. Lecz nie tylko oni stają wobec takiego testu. Pod brutalnymi rządami Imperium dawne sojusze i nienawiści nie mają już znaczenia. Gdy nad galaktykę nadciąga nowa groźba, stary przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem…


Wampiry wolą szatynki − Kerrelyn Sparks − 32,80 zł − 22 lipca 2010


Dobry wampir to martwy wampir. To motto nieustraszonej pogromczyni wampirów – do czasu gdy spotka najbardziej seksownego nieumarłego w swojej zabójczej karierze.

Serce Angusa MacKaya z pewnością zabiłoby szybciej na widok Emmy Wallace, gdyby nie to, że zatrzymało się na zawsze pięćset lat temu. A teraz Angus może spodziewać się tylko, że wybranka potraktuje je dość brutalnie – Emma to pogromczyni wampirów, najlepsza w swoim fachu. Angus by ujść z życiem, musi ją przekonać, że mają wspólnego śmiertelnie niebezpiecznego wroga. W tym celu zamierza wykorzystać swój niesamowity nieodparty urok…


Inne anioły – Lili St. Crow – 29,80 zł – 27 lipca 2010


Zanurz się w mrocznej romantycznej powieści o dziewczynie innej niż wszystkie – niebezpiecznej, wrażliwej i samotnej.

Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory.

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…

Lili St. Crow, amerykańska twórczyni romansów paranormalnych, wypełnioną grozą, akcją i niebezpieczeństwem powieścią Inne anioły dołączyła w 2009 roku do czołówki autorek paranormalnych romantycznych opowieści o dziewczynach wkraczających w dorosłość. Prawa do publikacji powieści kupili wydawcy w 12 krajach. Wkrótce tom drugi pt. Zdrada − bestseller The New York Times.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Widać, że "romansem paranormalnym" wydawnictwo stoi, oby to nie była studnia bez dna....
02-07-2010 19:10
Vatran
   
Ocena:
0
Miasto w przestworzach? Jaki geniusz przetłumaczył tak Infernal City? Tak w ogóle, to ta książka nie może być dobra, bazując na zgwałconym przez Oblibiana lore The Elder Scrolls. Zapłaczmy nad dżunglami Cyrodiil i "Bizancjum na Wyspach", Imperial City wszystkich poprzednich części...
03-07-2010 10:40
~shade

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No, ciekawe jak tam z resztą tłumaczenia Infernal City, bo mam angielski ebook, czytałem, nawet przetłumaczyłem kawałek na własny użytek (bądź nieużytek, zależy jak patrzeć).

Ta książka nie bazuje na Oblivionie, a rozwija historię z Obliviona, co należy czytać: opowiada o tym, co działo się w Tamriel (40 lat) po wydarzeniach opisanych w grze. Bazą jest TES Lore, które Keyes poznawał np. z fanowskiej i znakomitej TIL (w pierwszych etapach pisania książki korzystał tylko z TIL), o czym jest wzmianka w książce. Oczywiście niektórym te nowe wydarzenia mogą się nie spodobać, jednak taka będzie historia Tamriel i nic tego nie zmieni.
22-07-2010 00:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.