» Wieści » AMBER w czerwcu

AMBER w czerwcu

09-06-2010 15:12 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

AMBER w czerwcu
W czerwcu 2010 roku nakładem Wydawnictwa AMBER ukaże się osiem fantastycznych pozycji, z których cztery objęte zostały patronatem Poltergeista.

Wakacje z piekła − Cassandra Clare, Klaudia Gray, Libba Bray, Maureen Johnson, Sahar Mlynowski − 29,80 zł − 1 czerwca 2010


Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne, jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w... Lecz miłość kwitnie nawet w najbardziej upiornych okolicznościach…

Trzynaście lat później − Jasper Kent − 34,80 zł − 10 czerwca 2010


Dwunastu
Uratowało Rosję przed Napoleonem

Trzynaście lat później
Pogrążą ją w mroku, gnani żądzą zemsty… i ludzkiej krwi

Bonaparte zmarł na wygnaniu, Wielka Armia rozsypała się w proch. Zniknęli Francuzi, zniknęło dwunastu straszliwych sojuszników Rosjan. Dziś Aleksiej Iwanowicz Daniłow, pułkownik w służbie cara, musi walczyć już tylko z ludźmi… Lecz car nie wie, co to spokój. Bunt w armii i groźba rewolucji nie są tak straszne jak to, co kładzie potworny cień na jego duszy. I nie pozwala zapomnieć o przysiędze przypieczętowanej krwią… i złamanej przed laty. Teraz ofiara zdrady Romanowów zamierza upomnieć się o swoją własność. A Aleksiej znów zmierzy się z nieludzką grozą i upiorną furią zemsty, która dokona się
trzynaście lat później…

Trzynaście lat później nieśmiertelni mordercy raz jeszcze wkraczają w losy rodziny Daniłowów w burzliwych dla Rosji czasach.

Jasper Kent zapoczątkował swój 5-tomowy oryginalny mroczny cykl powieścią Dwunastu w 2009 roku. Fantasy Book Review umieścił ją na 6. miejscu swojej zawierającej 100 tytułów listy najlepszych książek z gatunku historycznej fantasy. Powieść została opublikowana także we Francji i Brazylii.

Pełnia księżyca − Rachel Hawthorne − 29,80 zł − 15 czerwca 2010


Blask księżyca rozniecił uczucie dziewczyny i wilkołaka, Pełnia księżyca naznacza życie innej siedemnastolatki ryzykowną dziką miłością.

Płynie w nich krew tego samego plemienia.
Ulegają tej samej mrocznej transformacji.

Kochają tę samą dziewczynę, która dokona wyboru podczas pełni księżyca…

Las skąpany w blasku księżyca jest domem Strażników Nocy, którzy od wieków strzegą przed ludźmi tajemnicy swego prastarego plemienia. W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie…

Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie?

Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie. Walka pomiędzy rywalami jest nieunikniona. Czy pohamują dziką nienawiść, gdy nagle las przestanie być dla Strażników Nocy bezpiecznym schronieniem?

Szkarłat północy − Lara Adrian − 34,80 zł − 24 czerwca 2010


Wampir i kobieta połączeni krwią i tajemnicą pójdą za głosem ciała i duszy w świat mroku i rozkoszy

Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy

Kiedy w klinice weterynaryjnej pojawia się ranny mężczyzna, doktor Tess Culver nie ma pojęcia, że jej życie właśnie na zawsze się zmienia. Nie wie, że wysoki, ubrany w czerń nieznajomy nie jest człowiekiem, lecz wampirem-wojownikiem.

Jego dotknięcie budzi w Tess ukryte pragnienia, których istnienia nie przeczuwała. Jeden krwawy pocałunek przenosi ją do jego świata – namiętności, grozy i walki z tymi przedstawicielami jego rasy, którymi rządzi nałóg krwi…

Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) Lara Adrian rozpoczęła serię Rasa Środka Nocy, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.Pozostałe propozycje:Wampiry z Morganville. Księga IV − Rachel Caine − 35,80 zł − 1 czerwca 2010


Na Morganville spłynęła cisza... przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka…

W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwersytet i spędzać czas ze swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządek zaprowadzony przez nieśmiertelną władczynię miasta nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych. Wkrótce pojawia się nowa groza – bunt i szaleństwo. Czy żeby przeżyć kolejną noc, Claire i jej przyjaciele będą musieli porzucić miasto wampirów?

Rozwiane cienie

Pocałunek śmierci
Ojciec chrzestny z Sherwood − Angus Donald − 29,80 zł − 8 czerwca 2010


Wyjawię światu prawdę o krwawym banicie i bezlitosnym mordercy, o zwycięskim wodzu i wielkim panu… o człowieku, którego ja znałem po prostu jako Robin Hooda. Anglia, wiek XII. Król walczy z synem o tron, krajem rządzą szeryfowie, którzy gnębią lud podatkami, a sędziwy Alan z Nottingham spisuje historię swojej młodości – dni życia poza prawem, kiedy nie bał się ludzi króla ani szeryfa, kiedy robił, co chciał, brał, co chciał i nie przestrzegał żadnego prawa poza prawem ustanowionym przez jego pana: Robina, władcę Sherwood. Jego kronika odsłania zupełnie inne dzieje Robin Hooda niż opiewane w pieśniach i wychwalane na kartach Annałów…Nienasyceni − Meg Cabot − 35,80 zł − 10 czerwca 2010


Jedna z najpopularniejszych pisarek świata w nowym wampirycznym wydaniu, które zaprezentowała już w Balach maturalnych z piekła.

Równocześnie z premierą światową.

Masz już serdecznie dość słuchania o wampirach?

Meena Harper też.

Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której scenariusz pisze Meena. Jakby nie miała dość problemów ze zjawiskami paranormalnymi: w końcu nie każdy potrafi tak jak ona przewidywać śmierć innych ludzi. Ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, gdy spotka Luciena… choć mogłoby się wydawać, że to chodzący ideał – piekielnie inteligentny, nieludzko przystojny i nieziemsko seksowny…


Wampy − Nancy A. Collins − 29,80 zł − 22 czerwca 2010


Witajcie w nocnej szkole… dla najlepszych z nieśmiertelnych.

Kiedy zachodzi słońce, dziewczęta z prawdziwej nowojorskiej elity kierują się do Bathory Academy, gdzie młode damy z najlepszych wampirzych rodów uczą się, jak zmieniać postać i wabić swoje ofiary.

Lilith, niekwestionowana królowa szkoły, doskonale wie, czego chce od życia: zachować wieczną urodę i co noc bawić się do świtu ze swoim niesamowitym chłopakiem. I nie życzy sobie, by ktoś jej w tym przeszkadzał.

Ale pojawia się Cally. Pierwsze spotkanie obu dziewczyn kończy się tragicznie i Lilith zaczyna łaknąć zemsty...
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

27383
   
Ocena:
0
Wakacje z piekła − Cassandra Clare, Klaudia Gray, Libba Bray, Maureen Johnson, Sahar Mlynowski
Normalnie rzuciłbym okiem i odruchowo się odsunął, bo i w przeciwieństwie do Wampów (za nazwę należy się co najmniej nagroda Nobla :E) nie ma na czym zatrzymać na chwilę wzroku, ale Cassandra Clare miło zaskoczyła mnie swoją ostatnią trylogią i może nie być źle :)

Ojciec chrzestny z Sherwood − Angus Donald − 29,80 zł − 8 czerwca 2010
Ale to oklepane jest, na ten pomysł ktoś musiał już wcześniej wpaść.
09-06-2010 20:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.