» Wieści » AMBER na luty

AMBER na luty

|

AMBER na luty
W lutym 2011 roku nakładem Wydawnictwa AMBER ukaże się 13 fantastycznych pozycji, z których jedna została objęta patronatem Poltergeista:

Nadejście chaosu – Jocelynn Drake – 37,80 zł – 15 lutego 2011


Odwieczni wrogowie raz jeszcze jednoczą swe moce w walce o ocalenie świata. Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w okrutnym starciu z morderczymi wrogami ludzi i wampirów.

Nadchodzi czas chaosu. Naturi wyswobodzili się ze swego odwiecznego więzienia, aby żerować na bezbronnych, nieświadomych ich istnienia mieszkańcach Ziemi.

Gdy młoda dziewczyna pada ofiarą makabrycznej zbrodni, Mira i Danaus wiedza, że to dopiero początek. Znów muszą się zjednoczyć, by nie dopuścić do unicestwienia swych gatunków. Wyzwanie, któremu stawia czoło Danaus, jest jeszcze większe, bo musi walczyć i o własną duszę. A Mira, którą powinien ochraniać i której moc jest ostatnią nadzieją Ziemi, zmaga się z niszczącymi jej umysł duchami mrocznej przeszłości…

Pozostałe propozycje:

Pamiętniki wampirów. Księga 1 – L.J. Smith – 37,80 zł – 1 lutego 2011


Nowe wydanie, z okładką filmową!

Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny.
Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził.
Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca...

Pamiętniki wampirów. Księga 2 – L.J. Smith – 37,80 zł – 1 lutego2011

Nowe wydanie, z okładką filmową!

Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną...

Elena: po powrocie z zaświatów próbuje odnaleźć ukochanego, by już nigdy go nie opuścić.
Stefano: wszyscy myślą, że porzucił Elenę dla jej dobra, ale on został uwięziony przez Damona.
Damon: sprzymierzył się z potężną istotą, nie wie jednak, że w rzeczywistości powoli staje się jej sługą. By ocalić Stefano i wyrwać Demona spod władzy zła, Elena musi przywołać swe dawne moce. I zaufać sile miłości…


Pamiętniki wampirów. Księga 3 – L.J. Smith – 37,80 zł – 1 lutego 2011

Czekałaś na ciąg dalszy - i doczekałaś się! Teraz z nową okładką filmową!

Elena, Stefano i Damon powrócili w nowej odsłonie Pamiętników wampirów.
By uratować Stefana, Elena raz jeszcze musi powierzyć swoje życie Damonowi...

Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną...
Elena: oddałaby życie, by ocalić swą miłość. Lecz żeby uwolnić Stefano, musi zwrócić się o pomoc do jego największego wroga. Stefano: pojmany w demoniczne sidła nie przestaje myśleć o Elenie.
Damon: pożąda duszy i ciała Eleny, i nie zawaha się przed niczym, by je zdobyć - choćby przyszło mu za to zapłacić niewyobrażalną cenę.
Opętana przez jego mroczny urok Elena staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Czy będzie musiała wyrzec się miłości?

Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker – Leanna Renee Hieber – 37,80 zł – 1 lutego 2011

Ją nawiedzają głosy umarłych. Jego wybrała starożytna bogini, by chronił świat przed wysłannikami ciemności.
Razem muszą zatrzasnąć wrota piekielnej otchłani, połączeni miłością i przeznaczeniem w wiktoriańskim Londynie pełnym ludzi, duchów i demonów…
Persefona Parker jest inna. Ma śnieżnobiałe włosy i niesamowity dar…

W mrocznym sercu Londynu wznosi się gmach Akademii Ateńskiej. Przekraczając jej próg, dziewiętnastoletnia Persefona lęka się, co ją tam czeka. Nie słyszała o tajemniczym profesorze Alexiem Rychmanie, o gęstniejących ciemnościach i budzących grozę nadprzyrodzonych siłach, przeciwko którym wybrańcy tacy jak Alexi trzymają straż. Ma nadzieję, że sklepione kamienne wejście do Akademii to wrota do nowego życia, jakże innego od tego, jakie znała. I zaproszenie do romantycznego i niebezpiecznego tańca na granicy życia i śmierci…


Demi Monde. Zima – Rod Rees - 44,80 zł – 8 lutego 2011

CNajbardziej deliryczny wirtualny świat, jaki wykreowano od czasu Matrixa.

Demi-Monde to:

Świat, w którym żyją najokrutniejsi psychopaci w dziejach.

Świat, w którym spełniają się najdziksze fantazje i najstraszliwsze koszmary.

Świat, w którym awatary są bardziej prawdziwe niż ludzie.

Świat, w którym najwięksi zbrodniarze z robią wszystko, by uciec ze swojego wirtualnego więzienia i opanować real.

Czy samotna dziewczyna zdoła ich powstrzymać?

Demi-Monde: cyberświat trzydziestu milionów istot, stworzonych, by żyć w piekle, w nieświadomości istnienia rzeczywistości XXI wieku.

Świat rządzony przez najstraszliwszych psychopatów w historii.

Heydrich. Beria. Robespierre. Torquemada. Każdy z nich pragnie władzy, władzy absolutnej. Nie tylko w swoim świecie, ale i w realu. A władza nad prawdziwym światem, jak się okaże, jest blisko.

Niespodziewane przybycie do Demi-Mondu córki amerykańskiego prezydenta, Nancy, daje zbrodniarzom niepowtarzalną szansę na realizację ich planów. Szansę, którą może zniszczyć tylko osiemnastoletnia Ella Thomas, wysłana z misją uratowania Nancy do świata, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje, a wszystko może być śmiertelnie niebezpieczne…

Opętany demon – Stacia Kane– 32,90 zł – 10 lutego 2011


Trzeci romans paranormalny o uczuciu pani psycholog z San Francisco do seksownego demona.

Demony namawiają ludzi do złego, to prawda.

Ale to chyba nie fair oszukać demona – zwłaszcza (bardzo) osobistego?

Odkąd psychoterapeutka Megan Chase poznała Greysona, jej życie piekielnie się zmieniło. Teraz, rok później, wciąż przeżywa upojny romans z demonem i wciąż nie jest pewna, czy sama chce stać się demonem. Nagle wszystko komplikuje się jeszcze bardziej: FBI chce, by Megan zdradziła Greysona, ktoś nastaje na jej życie, a wokół krąży tajemniczy egzorcysta…

Czy Megan zdoła się wyplątać z tej diabelskiej sieci? I przełknąć gorzką pigułkę, gdy odkryje nieprzyjemną prawdę o swoim demonicznym kochanku…Feral – Kate Wild − 32,80 zł – 15 lutego 2011

Nowa Atlantyda. Świat, którym rządzi zaawansowana technologia, surowa dyscyplina i nieubłagane prawa. Gdzie kary wymierza się według zasady „oko za oko”, posłuszeństwo ceni najwyżej, a uczucia – najmniej.

Szesnastoletnia srebrnooka Feral jest wytrenowana – jak inni młodzi kadeci – do walki o panowanie Nowej Atlantydy nad całą ludzkością. Jest produktem społeczeństwa, które nie zna współczucia, wątpliwości ani miłości. Lecz kiedy na jej drodze staje osiemnastoletni uciekinier z laboratorium, Feral wbrew wszystkim regułom ratuje mu życie. A wtedy oboje muszą uciekać – do naszego świata.

Świat, w którym pod hasłem sprawiedliwości bez granic czai się zniszczenie indywidualności.

Tu nie wolno kochać.

Trzeba tylko wypełniać rozkazy.

Ostra dziewczyna, której odebrano uczucia i kazano zabijać, staje w obliczu miłości. Co wybierze?

Mroczna i seksowna powieść z niepokojącym klimatem i intrygującą bohaterką, która pod wpływem miłości zmienia się z pozbawionej uczuć wojowniczki w pełną emocji dziewczynę.

Wakacyjne noce Kitty – Carrie Vaughn − 34,90 zł – 17 lutego 2011

Didżejka wilkołaczka z Nocnej Godziny w trzecim paranormalnym romansie z sensacyjną fabułą.

Musisz się przed kimś wygadać?

Kitty na pewno cię zrozumie… pod warunkiem że jesteś paranormalem.

Po niefortunnym spotkaniu z nocnym Waszyngtonem Kitty ma dość atrakcji, jakich dostarcza jej popularność. Musi odpocząć – od Nocnej Godziny i problemów innych paranormali, którzy dzwonią do jej radiowego programu, prosząc o radę.

Ale nawet zaciszny domek w górach nie zapewnia Kitty spokoju. Zwłaszcza że dzieli go z dwoma niesamowitymi przystojniakami. A wokół krąży przerażająca istota o płonących czerwonych oczach…

Nieziemska – Cythia Hand – 37,80 zł – 22 lutego 2011


Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca – tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów.

"Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne ciemne włosy kręcą mu się na karku. Palące słońce wysysa soki ze wszystkiego, co żyje. Niebo na wschodzie ma dziwną pomarańczową barwę. Czuć gryzący zapach dymu. Przez chwilę przepełnia mnie tak przytłaczający żal, że aż trudno oddychać. Nie wiem dlaczego. Robię krok w stronę chłopaka i otwieram usta, żeby go zawołać, ale nie znam jego imienia. Ziemia chrzęści mi pod stopami. Usłyszał. Zaczyna się odwracać. Jeszcze chwila, a zobaczę jego twarz.
I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma."

Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem
Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła.

To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.

Tylko po co?

Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury…

Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?

Polowanie – Amy Meredith – 29,80 zł – 24 lutego 2011


Pokonać demona to łatwizna.

O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie…

Ciąg dalszy Cieni – o dziewczynie walczącej ze złem w kurorcie pełnym demonów.

Eve dopiero niedawno odkryła swoją magiczną m, a już czas znów ją wykorzystać – chociaż wolałaby się raczej skupić na flirtowaniu. Luke jest taki słodki, że skutecznie odwraca jej uwagę od sfory demonów. Czy mają przed sobą wspólną przyszłość (zwłaszcza że Luke ma na koncie długą listę dziewczyn, z którymi zdążył się umówić, odkąd pojawił się w liceum)? I czy zdążą się o tym przekonać, skoro ich śladem pędzą piekielne psy?

Sekretne życie wampira – Kerrelyn Sparks – 37,80 zł – 24 lutego 2011


Nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna, który coś ukrywa.

No, chyba że swój prawdziwy wiek…

Typowy wieczór kawalerski to piwo i piękne kobiety.

Wampiryczny wieczór kawalerski jest taki sam, tyle że pije się blissky (syntetyczną krew o smaku whiskey). A nikt nie potrafi zorganizować lepszej imprezy niż Jack, nieśmiertelny potomek Casanovy.

Ale kiedy zabawa wymyka się spod kontroli i zjawia się policja, Jack ma sporo do wyjaśnienia… i wyjaśniłby, gdyby nie zapomniał języka na widok pięknej funkcjonariuszki Lary Boucher.

Lara jest pewna, że działo się tu coś więcej niż wieczór kawalerski. Co ukrywa Jack? I dlaczego tak się interesuje porwaniami młodych kobiet, które znikają w mieście? Jej śledztwo ujawnia więcej, niż chciałaby wiedzieć. Ale jeśli ma zostać detektywem, musi odkryć wszystkie tajemnice Jacka. Gdyby tylko stawką nie było jej serce i (wieczne) życie…
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Amber


Czytaj również

Komentarze


~ta sama tylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Myślę, że nie do końca rozumiecie (do osób krytykujących tego typu newsy) ideę serwisu (a może to ja mam wypaczony obraz). Polter (i nie tylko on) stara się informować o wszystkich książkach fantastycznych (zawsze coś może umknąć uwadze redakcji; robią to ludzie, pewnie mniej niż 5 osób), nie tylko o tych, które podobają się redakcji i współpracownikom. Dlaczego prezentuje książki Amberu? Bo ma łatwy dostęp do materiałów o nich. Spróbujcie z takim wyprzedzeniem dowiedzieć się o książkach Rebisu czy Zyska - jest naprawdę ciężko.
06-02-2011 09:19
chimera
   
Ocena:
+1
Broń boże nie krytykuję newsa. Wręcz przeciwnie, w przypadku czytania zapowiedzi Amberu mam zawsze niezły ubaw. Zresztą informacja ponad wszystko. Pisałem tylko o zbędności recenzji z tych dziełek, bo jestem niemal pewien, że już teraz byłbym w stanie odgadnąć ich treść i końcową ocenę. Ponadto moim zdaniem pisanie recenzji z tego rodzaju książek to jak kopanie leżącego - pójście na łatwiznę. Zawsze się wtedy zastanawiam - "Jak recenzent tak wybrzydza, to po co w ogóle brał się za daną książkę? Przecież tutaj przeczytanie samej zapowiedzi wystarczy do określenia rodzaju i jakości tej literatury. A może po prostu nie chciało mu się poszukać czegoś ambitniejszego i trudniejszego do oceny?".
06-02-2011 11:23
~Sony

Użytkownik niezarejestrowany
    A "nasza powazna" fantastyka NIE jest BADZIEWIEM ?
Ocena:
+1
Bo miłośnicy literatury pięknej mają o nas, miłośnikach fantastyki DOKŁADNIE takie same zdanie.

Czemu większość uważa sie za lepszych od tych osób, które czytają Paranormal Romance?
Mania wielkości? MEGALOMANIA?

Paranormal Romance jest dokładnie tak samo wartościowy jak to co czytamy - dla mnie Gra o Tron to SZAJS i NUDY do kwadratu - wolę Webera, Ringo i resztę HARD SF i Space Opera - zaś fantasy mnie nie pociąga.

Czy zatem powinienem żadać zaprzestania ich recenzji na Polterze?

Zresztą wiele tych książek ciężko zakwalifikować - przykładem jest seria o Dante Valentine, czykl Magia Andrews Ilona które łączą Urban Fantasy z Paranormal Romance. Podobnie jak cykl IN DEATH łączy ze sobą SF, ryminał i Romans.

Więc jak kolwiek nie jestem fanem romansideł o Wampirach czy Wilkołachch to jestem daleki do wyśmewiania i krytyki.

Przypominam, że książki ze świata Warhammera to straszliwe grafomaństwo a wielu z Was się nimi zachwyca.

Więcej pokory i mniej megalomani i mniemania o sobie.
15-02-2011 08:18
~rozbawiony

Użytkownik niezarejestrowany
    typografia i ilustracje na okładkach amberu
Ocena:
0
Na każdej okładce książki tego wydawnictwa używane są głównie dwie czcionki :) Beznadziejne swoją drogą.
Ilustracje/zdjęcia główne również wyglądają jakby profesjonalnie zajął się nimi amator, po raz pierwszy uruchamiając photoshopa.
Na miejscu osoby, która popełnia te "projekty" nie ujawniałbym swojego nazwiska na stronach redakcyjnych tych książek ani nie chwalił się tymi osiągnięciami w CV :)

Wiem, że na temat oprawy graficznej tytułów amberu (nie tych sprzed lat lecz obecnych) napisano już pewnie wszystko, ale nie mogłem się powstrzymać od komentarza.
03-03-2011 11:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.