Aktualności

Gildia Błaznów. Tomy 1 i 2 - recenzja

Gildia Błaznów. Tomy 1 i 2 - recenzja

31-01-2009 12:19 | Michał 'M.S.' Smętek
"Autor tej obecnie siedmiotomowej serii, Alan Gordon, zdecydował się na dość oryginalny pomysł: głównym bohaterem swoich powieści uczynił błazna Feste, jedną z postaci z Wieczora Trzech Króli Williama Szekspira. Nie jest on jednak zwykłym sztukmistrzem, lecz członkiem Gildii Błaznów – organizacji skupiającej bardów, kuglarzy i innych artystów, która dzięki swym potajemnym działaniom pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie."

Katarzyna 'Alchemist' Sałak recenzuje recenzuje dwa pierwsze tomy poczytnego za granicą cyklu Gildia Błaznów autorstwa Alana Gordona: Trzynastą noc i Błazen wkracza na scenę. Zapraszamy do lektury! » więcej
Herezjarcha - recenzja

Herezjarcha - recenzja

30-01-2009 16:24 | Michał 'M.S.' Smętek
"Główny bohater zmierzy się z siłami nadnaturalnymi, z którymi zwykły człowiek nie miałby najmniejszych szans. Jednak przeciwnikami Franciszka Villona będą przede wszystkim ludzie, niejednokrotnie bardziej niebezpieczni niż sam diabeł. Podczas swej wędrówki poeta zmierzy się z zagadką Pana z Dębiny, trafi do miasta rodem z Dies Irae oraz będzie musiał rozwiązać problemy pewnego opactwa, powoli zatapianego przez morze. Nieraz pożałuje, że udało mu się uratować głowę spod katowskiego topora."

Katarzyna 'Alchemist' Sałak recenzuje Herezjarchę, czyli najnowszy zbiór opowiadań Jacka Komudy. Zapraszamy do lektury! » więcej
Będzie krwawo!

Będzie krwawo!

30-01-2009 15:54 | Michał 'M.S.' Smętek
"Pod napięciem, zaskakujące, jedne mroczne, inne zabawne - te opowiadania sprawią, że nie pomyślisz już jak przedtem ani o urodzinach, ani o wampirach. Taki jest temat antologii. Zapraszamy więc na urodzinowy bal wampirów. I uprzedzamy! Możesz zapłacić własną krwią, choć byli tacy, którzy zdołali uniknąć losu smakowitego prezentu i wykreślili się z karty dań... Na tę imprezę nie wybieraj się bez osikowego kołka."

Dziś ukazała się antologia grozy Krwawe powroty. Książka została wydana przez Fabrykę Słów i jest objęta patronatem naszego serwisu. » więcej
Toy Land - druga recenzja

Toy Land - druga recenzja

29-01-2009 15:18 | Michał 'M.S.' Smętek
"Element, który czytelnika boli najbardziej, to nie papierowi bohaterowie, niczym niewyróżniający się z tłumu i będący w zasadzie stereotypami, łącznie z nadanymi imionami bądź pseudonimami. Zresztą, nawet tutaj mamy zgrzyty. No bo czy kogoś może rozbawić czarnoskóry bohater o imieniu Hitler? Mnie tutaj humor słowny gdzieś mocno umyka. Szmidt zresztą w kilku miejscach próbuje zastosować jakieś gry słów, wprowadzając Krzysia Krawczyka czy Leo i Jara Ducksonów."

Jacek 'vanderus' Dworzycki recenzuje Toy Land - najnowszą powieść Roberta J. Szmidta. Zapraszamy do lektury! » więcej
Krok po kroku w nieznane

Krok po kroku w nieznane

29-01-2009 14:48 | Ewa 'senmara' Markowska | Komentarze: 2
Wydawnictwo Solaris informuje o odliczaniu do premiery kolejnego tomu almanachu fantastyki Kroki w nieznane. Z kolei na blogu Kroki w nieznane prezentowane są tytuły opowiadań, ich tematyka i sylwetki pisarzy. Lista twórców odwzorowuje kolejność, z jaką opowiadania będą zamieszczone w najnowszych Krokach w nieznane.
Księżyc na wodzie - recenzja

Księżyc na wodzie - recenzja

28-01-2009 19:45 | Michał 'M.S.' Smętek
"Czymś, czego nie mogę pozostawić bez komentarza, jest styl Castle'a. Poza pisaniem, zajmuje się on nauką tego rzemiosła – po lekturze Księżyca na wodzie stwierdziłem, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Dawno nie miałem okazji czytać utworów z jednej strony tak głęboko osadzonych w naszej rzeczywistości [...], a zarazem pisanych w tak niezwykły sposób."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański recenzuje Księżyc na wodzie - zbiór opowiadań pióra Morta Castle'a. Zapraszamy do lektury! » więcej
MAGiczne nowości na styczeń

MAGiczne nowości na styczeń

28-01-2009 15:17 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Dziś na półkach sklepowych pojawiły się dwie nowości od wydawnictwa MAG. Pierwsza z nich to Błędny krąg, którego recenzję możecie przeczytać tutaj; druga to natomiast Cień w środku lata autorstwa Daniela Abrahama. Obie pozycje zostały objęte naszym patronatem medialnym.
Insygnia Śmierci wydarzeniem roku w plebiscycie Bestseller 2008

Insygnia Śmierci wydarzeniem roku w plebiscycie Bestseller 2008

28-01-2009 10:30 | Ewelina 'Aktegev' Stefańska | Komentarze: 2
W dniu dzisiejszym ogłoszono rozstrzygnięcie organizowanego przez sieć Empi plebiscytu Bestseller 2008 w kategorii Wydarzenie Roku.

Spośród 10 nominacji w tej kategorii internauci zadecydowali w głosowaniu, że najważniejszym zjawiskiem minionych 12 miesięcy była premiera VII tomu przygód Harry'ego Pottera.
Samotnie - druga recenzja

Samotnie - druga recenzja

27-01-2009 17:55 | Michał 'M.S.' Smętek
"Samotnie to jedna z tych powieści, których nie da się jednoznacznie zaszufladkować. [...] Pozornie jest to opowieść o historii alternatywnej, o odkrywaniu największej tajemnicy naszego świata, a jednocześnie jest to powolna gawęda, gdzie większe znaczenie ma życie wewnętrzne każdego z bohaterów niż jakakolwiek akcja."

Beata 'teaver' Kwiecińska-Sobek recenzuje pierwszy tom słynnej już tetralogii Aegipt. Zapraszamy do lektury! » więcej
Świeca na wietrze - fragment

Świeca na wietrze - fragment

27-01-2009 08:52 | Ewa 'senmara' Markowska
"Czas nie był łaskawy dla Agravaine’a, który już koło czterdziestki wyglądał na swoje obecne pięćdziesiąt pięć lat. Rzadko bywał trzeźwy. Za to zimny chudzielec Mordred sprawiał wrażenie człowieka bez wieku. Jego lata, tak samo jak głębia jego niebieskich oczu i śpiewna modulacja głosu, nie zdradzały żadnej treści."

Zapraszamy do lektury fragmentu Świecy na wietrze z cyklu Był sobie raz na zawsze król. Książka dziś trafiła do rąk czytelników. » więcej
Świeca na wietrze już w ksiegarniach

Świeca na wietrze już w ksiegarniach

27-01-2009 08:34 | Ewa 'senmara' Markowska
"W księdze czwartej, Świeca na wietrze, obserwujemy daremne wysiłki postarzałego króla Artura, starającego się zapobiec konfliktowi z Lancelotem (nawet przez przymknięcie oczu na jego romans z królową) i wewnętrznemu rozłamowi wśród rycerzy Okrągłego Stołu. Jednak Mordred przeprowadza swój plan, dochodzi do bratobójczej waśni."

W księgarniach pojawiła się Świeca na wietrze. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Solaris i jest objęta patronatem naszego serwisu. » więcej
Spirale grozy - recenzja

Spirale grozy - recenzja

26-01-2009 12:42 | Ewa 'senmara' Markowska
"Jest to po prostu szesnaście przeważnie niezłych opowieści sensacyjnych. Przy czym wszystkie łączy niestety pewien zasadniczy minus. Zastanawiający brak większego zaskoczenia. Przez autora i jego nieumiejętność trzymania schowanych atutów."

Jacek 'vanderus' Dworzycki recenzuje Spirale grozy. Zapraszamy do lektury! » więcej
Cień w środku lata - fragment

Cień w środku lata - fragment

26-01-2009 11:07 | Ewa 'senmara' Markowska
"Rózga trafiła Otaha w ucho, rozcinając mu skórę. Tahi-kvo, nauczyciel Tahi, przeciął powietrze cienkim lakierowanym prętem, z odgłosem przypominającym trzepot ptasich skrzydeł. Otah zachował spokój. Nie drgnął ani nie krzyknął. Oczy wypełniły mu się łzami, lecz jego dłonie utrzymywały pozycję powitania."

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Daniela Abrahama Cień w środku lata. » więcej
Błędny krąg - recenzja

Błędny krąg - recenzja

25-01-2009 21:08 | Michał 'M.S.' Smętek
"Już na początku muszę zaznaczyć, że Błędny krąg wciągnął mnie co najmniej dwa razy mocniej niż jego poprzednik. Historia opisana przez Careya jest tym razem o wiele bardziej zakręcona, a co najważniejsze – nie ma w niej żadnych, nawet najmniejszych przestojów, więc nie sposób się przy niej nudzić."

Zapraszamy do przeczytania przedpremierowej recenzji Błędnego kręgu - drugiej części przygód prywatnego detektywa-egzorcysty Felixa Castora, która ukaże się w przyszłą środę nakładem wydawnictwa MAG. Autorem tekstu jest Piotr 'Rebound' Brewczyński. » więcej
Uczennica Maga - fragment

Uczennica Maga - fragment

25-01-2009 11:17 | Ewa 'senmara' Markowska
"Tessia zdawała sobie sprawę, że nie istnieje bezbolesny sposób przeprowadzenia amputacji. Nie, jeśli miało się to zrobić dobrze. Przy porządnej amputacji potrzebny jest płat skory do pokrycia kikuta – a to wymaga czasu."

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Uczennica Maga autorstwa Trudi Canavan. » więcej
Demony - druga recenzja

Demony - druga recenzja

24-01-2009 23:01 | Michał 'M.S.' Smętek
"Dużą zaletą twórczości tego młodego autora jest różnorodność. Śmigiel swobodnie porusza się między różnorakimi gatunkami – od klasycznej powieści grozy przez urban story, komediohorror, dark fantasty a nawet thriller – czego dowodem są zabrane w Demonach opowiadania. Taka zróżnicowana twórczość ma jednak pewne minusy."

Izabela 'Isabell' Mazur recenzuje zbiór opowiadań Demony. Zapraszamy do lektury! » więcej
Grób i Chorągiew

Grób i Chorągiew

24-01-2009 18:59 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Na księgarskich pojawiły się dwie nowości spod znaku Fabryki Słów: Chorągiew Michała Archanioła Adama Przechrzty oraz Grób z niespodzianką autorstwa Charlaine Harris. Obie pozycje zostały objęte patronatem naszego serwisu.
Synowie dębu - recenzja

Synowie dębu - recenzja

23-01-2009 16:16 | Michał 'M.S.' Smętek
"O cyklu Davida Farlanda usłyszałam dopiero niedawno. Opis książki utwierdził mnie w mylnym przekonaniu, że mam do czynienia z powieścią dla młodszego czytelnika, w której główny bohater, będący dzieckiem lub nastolatkiem, musi uratować świat. Synowie Dębu mają niewiele wspólnego z Trylogią Czarnego Maga czy innymi stereotypowymi powieściami fantasy, przeznaczonymi dla młodszego czytelnika. Ta powieść to epickie heroic fantasy, gdzie świat balansuje na krawędzi zagłady [...]"

Katarzyna 'Alchemist' Sałak recenzuje piątą odsłonę cyklu Władcy runów pióra Davida Farlanda. Zapraszamy do lektury! » więcej
Białe szepty - recenzja

Białe szepty - recenzja

22-01-2009 09:38 | Ewa 'senmara' Markowska
"Zbiór, który na pierwszy rzut oka przypominać może jedną z wielu debiutanckich antologii, jak Trupojad, Pokój do wynajęcia czy Kochali się, że strach, pod względem warsztatu pisarskiego pozostawia konkurencję daleko w tyle. Prawie żaden z autorów nie miał problemów z budowaniem klimatu, oddawaniem dynamiki scen czy budowaniu poczucia grozy bez przelewania litrów krwi, by przeniknąć czytelnika strachem do szpiku kości."

Marcin 'malakh' Zwierzchowski recenzuje antologię Białe szepty. Zapraszamy do lektury! » więcej
Odźwierny - fragment

Odźwierny - fragment

22-01-2009 09:24 | Ewa 'senmara' Markowska
"Lart wybierał się wczesną wiosną w jedną ze swoich podróży – jak zwykle nieoczekiwanie i jak zawsze pospiesznie.
Cały dzień przed jego odjazdem przeszedł jak w gorączce. Lart był ponury, co często mu się zdarzało, a także roztargniony, co nie zdarzyło się mu jeszcze nigdy. Parę razy zamierzał coś do mnie powiedzieć i milknął rozdrażniony. Denerwowało mnie to."


Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Odźwierny. » więcej
Wyświetlono rezultaty 17481-17500 z 20876.