Aktualności

Dziki Mesjasz - fragment

Dziki Mesjasz - fragment

10-11-2009 21:39 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański
"Nie na darmo nazywano ich Natchnionymi.
I wcale nie chodziło o to, że Ruah Hakodesh, Święte Tchnienie, nazywana również Miazmatem, ucieleśniała gniew Sześciorękiej Bogini, zsyłając natchnienie najwyższemu prorokowi ich młodej sekty."


Zapraszamy do lektury fragmentu Dzikiego Mesjasza autorstwa Rafała W. Orkana. » więcej
Aksamitny dotyk nocy - fragment

Aksamitny dotyk nocy - fragment

10-11-2009 21:32 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański
"Pierwszy spostrzegł ich Mszczuj. Psy strasznie ujadały, podszedł więc do okna sprawdzić, co się dzieje."

Zapraszamy do lektury fragmentu Aksamitnego dotyku nocy autorstwa Dariusza Domagalskiego. » więcej
Nowości na stronie Nagrody Literackiej im. J. Żuławskiego

Nowości na stronie Nagrody Literackiej im. J. Żuławskiego

10-11-2009 20:54 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Na stronie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego pojawiło się sześć ciekawych tekstów.

Dwa z nich to blogowe wpisy autorstwa dr Andrzeja Zimniaka: Spotkał Żuławski Zajdla i Sci-Fi, come back!.

Pozostałe cztery to referaty członków jury, którzy wypowiadają się na temat nagrodzonych dzieł: dr Edyta Rudolf o pierwszym tomie Zadry, dr Jerzy Szeja o Epifaniach wikarego Trzaski oraz prof. Antonii Smuszkiewicz o Kameleonie i o Lodzie. » więcej
Szef działu poleca na listopad

Szef działu poleca na listopad

10-11-2009 20:22 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
W listopadzie polecam cztery kontynuacje znanych już czytelnikom cykli: Dzieci Darwina Grega Beara, Dzikiego Mesjasza Rafała W. Orkana, drugi tom Opowieści sieroty Catherynne M. Valente i wydanego niedawno w Stanach Fincha autorstwa Jeffa VanderMeera, którego akcja osadzona jest w mieści Ambergis. » więcej
Droga cieni - recenzja przedpremierowa

Droga cieni - recenzja przedpremierowa

10-11-2009 19:43 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Warte podkreślenia jest również to, że Weeks w Drodze Cienia pokazał się jako autor o świetnie wyrobionym piórze. Większość dialogów brzmi naprawdę naturalnie, szczególnie dzięki doskonale wyważonemu poczuciu humoru. Pisarz ukazuje poprzez język zróżnicowanie postaci: cynizm Blinta momentami szokuje, obrzydzenie wywołują słowa szalonego Rotha. Pozytywne wrażenia wzmacniają jeszcze bardzo dynamiczne i emocjonujące opisy."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański prezentuje przedpremierową recenzję Drogi Cienia autorstwa Brenta Weeksa. Zapraszamy do lektury! » więcej
Powergraph na Falkonie

Powergraph na Falkonie

10-11-2009 15:23 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Na tegorocznym Falkonie nie zabraknie twórców związanych z wydawnictwem Powergraph: Rafała Kosika i Jakuba Małeckiego.

Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Wroniec już w sprzedaży

Wroniec już w sprzedaży

10-11-2009 14:58 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Wprawdzie oficjalna premiera najnowszej powieści Jacka Dukaja, Wrońca, zaplanowana jest na 12 listopada, jednakże książka już trafiła na półki Empików.

Wydanie twardookładkowe, opatrzone ilustracjami Jakuba Jabłońskiego, prezentuje się nad wyraz dobrze. » więcej
Much i Dateria - recenzja

Much i Dateria - recenzja

10-11-2009 12:00 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Czy w takim razie Mucha i Daterię warto nabyć? Bezdyskusyjnie. Dla poprawy humoru, dla kilku ciekawie spędzonych godzin oraz dla paru naprawdę mocno przemyślanych zdań, które w powieści znajdziecie. Po prostu doskonała lektura na wakacyjną przerwę."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia powieść Much i Dateria autorstwa Wiesława Waszkiewicza. Zapraszamy do lektury! » więcej
Anna Brzezińska o Festiwalu im. Conrada

Anna Brzezińska o Festiwalu im. Conrada

10-11-2009 11:42 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"W Krakowie dobiegły właśnie końca targi książki oraz Festiwal im. Conrada, którego gośćmi byli m.in. twórcy fantastyki — Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski i ja."

Na Fantazmatach, blogu Agencji Wydawniczej Runa, Anna Brzezińska opublikowała krótką relację z pierwszej edycji Festiwalu im. Josepha Conrada, który miał miejsce w Krakowie. » więcej
Maja Lidia Kossakowska na Jest fantastycznie!

Maja Lidia Kossakowska na Jest fantastycznie!

10-11-2009 11:36 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Archeologia jest nauką materialną, ale jest też nauką o zaginionych cywilizacjach, ludziach, którzy kiedyś żyli, ich wierzeniach, kulturach. Ta cała wiedza jest odtwarzana na podstawie zachowanych szczątków i śladów. A to już zabieg z pogranicza fantastyki — próba opisania i zrozumienia czegoś, co nie istnieje."

Na blogu Rafał Śliwiaka opublikowany został krótki wywiad z Mają Lidią Kossakowską. Polecamy! » więcej
Dziewczyna z sąsiedztwa - fragment

Dziewczyna z sąsiedztwa - fragment

10-11-2009 10:59 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Wchodząc, pierwszą rzeczą, jaką wychwyciłem uchem, był kaszel Ruth, następnie usłyszałem, jak odzywa się cicho i dotarło do mnie, że musiała rozmawiać z Meg. Mówiła tonem, którym nigdy w życiu nie zwróciłaby się do żadnego z nas. Głosem nauczycielki przemawiającej do małej dziewczynki, wydającej jej polecania.
Zszedłem schodami do piwnicy."


Zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu powieści Dziewczyna z sąsiedztwa autorstwa Jacka Ketchuma. » więcej
Pan Lodowego Ogrodu - fragment

Pan Lodowego Ogrodu - fragment

09-11-2009 21:32 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański
"Nie było łatwo zejść ze zbocza pod okiem strażników przechadzających się po szczycie muru. Udało się tylko dzięki temu, że rosły tam krzewy i było dużo skał, a dno doliny wypełniała mgła."

Zapraszamy do lektury fragmentu trzeciego tomu Pana Lodowego Ogrodu autorstwa Jarosława Grzędowicza. » więcej
Co w blogach piszczy: Dark Crayon

Co w blogach piszczy: Dark Crayon

09-11-2009 14:10 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Zaczęliśmy od najczęściej aktualizowanego bloga, czyli Jest fantastycznie! Rafała Śliwiaka, kontynuujemy więc - dla odmiany - wieścią o Dark Crayonie, czyli stronie kierowanej przez uznanego grafika, Piotra Cieślińskiego.

Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Odwet Orków - recenzja

Odwet Orków - recenzja

09-11-2009 13:51 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Teoretycznie więc wszystko jest na swoim miejscu i każdy z elementów rozpatrywany oddzielnie można ocenić całkiem wysoko, co nie zmienia faktu, że Odwet orków jako całość jednak mnie nie porwał. Czegoś w nim brakuje – albo większego zaangażowania autora w kreację fabuły, albo jakiegoś elementu, na przykład w postaci intrygującego bohatera, który dodałby opowieści więcej pasji."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia drugi tom cyklu Orki - Odwet Orków autorstwa Michaela Peinkofera. Zapraszamy do lektury! » więcej
Gromowładny - recenzja

Gromowładny - recenzja

09-11-2009 13:42 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Pierwsze rozdziały emanują bardzo silnymi emocjami. Czujemy się wręcz, jakbyśmy byli mieszkańcami Ararat, którzy doznają mistycznego objawienia. Przy okazji autor niezwykle umiejętnie kreuje miejsce wydarzeń, które będziemy przemierzali wraz z bohaterami. Olbrzymie Ararat, pełne tajemniczych i niezwykle sugestywnie opisanych uliczek urzekło swoją naturalnością."

Jędrzej 'bukins' Bukowski recenzuje debiut Felixa Gilmana - Gromowładnego. Zapraszamy do lektury! » więcej
Dziewczyna z sąsiedztwa - fragment

Dziewczyna z sąsiedztwa - fragment

09-11-2009 12:40 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Wydaje ci się, że wiesz co to ból?
Porozmawiaj z moją drugą żoną. Ona wie. Tak jej się przynajmniej wydaje."


Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Dziewczyna z sąsiedztwa autorstwa Jacka Ketchuma, która do księgarń trafi już 12 listopada. » więcej
Metro 2033 - konkurs i fragment

Metro 2033 - konkurs i fragment

09-11-2009 12:28 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Artem, bohater powieści Metro 2033, przemierza kolejne korytarze moskiewskiego metra. Na jego drodze znajduje się stacja Prospekt Mira, przedsionek potężnej Hanzy.

Zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu powieści Dmitrija Głuchowskiego Metro 2033 oraz do udziału w nowej edycji konkursu na stronie książki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne, oryginalne koszulki Metro 2033. » więcej
Nowości z Solarisu

Nowości z Solarisu

09-11-2009 11:58 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Nakładem wydawnictwa Solaris ukazały się dwie książki: zbiór opowiadań Connie Willis, Śmierć na Nilu oraz powieść Tadeusza Meszki 2012 Gniew Ojca: Dzieci Słońca. Obie pozycje zostały objęte naszym patronatem.
Czas mgieł - recenzja

Czas mgieł - recenzja

08-11-2009 20:14 | Michał 'M.S.' Smętek
"Bohaterem książki jest Nataniel, świeżo upieczony pensjonariusz »Purpurowej Magnolii«, będącej eksperymentalną kliniką psychiatryczną. W towarzystwie wiekowego, tajemniczego lasu i obłąkanych pacjentów, będzie musiał stawić czoła demonom przeszłości – swoim najgorszym i zapomnianym wspomnieniom. Dostępu do zakamarków pamięci wzbrania amnezja, jednak wraz z tajemniczymi mgłami do pensjonariuszy przybywają najstraszliwsze wspomnienia, z którymi każdy musi zmierzyć się na swój sposób."

Michał 'Thoctar' Małysa recenzuje Czas mgieł, wieńczący cykl Upiór południa Mai Lidii Kossakowskiej. Zapraszamy do lektury! » więcej
To - recenzja

To - recenzja

08-11-2009 20:03 | Michał 'M.S.' Smętek
"Jak zwykle u Kinga, wszystko rozpoczyna się na prowincji, w małym sennym amerykańskim miasteczku, jakich są tysiące. Derry różni się jednak od innych mieścin jednym szczegółem: wyjątkowo wysokim współczynnikiem brutalnych przestępstw. Eskalacja przemocy ma miejsce co dwadzieścia siedem lat, kiedy ofiarami wyjątkowo okrutnych morderstw padają dzieci. I to one są głównymi bohaterami książki."

Małgorzata 'Schleppel' Tomaszek recenzuje To Stephena Kinga. Zapraszamy do lektury! » więcej
Wyświetlono rezultaty 16761-16780 z 20876.